Trwa ładowanie...
d2op2wx

Zobacz broszurę PiS dla europosłów. Jej treść oburzyła opozycję

• "Dobre zmiany dla Polaków" to broszura PiS dla eurodeputowanych
• Materiały trafiły do wszystkich posłów PE. Wydano je w kilku językach
• Broszura przedstawia sytuację w naszym kraju z perspektywy rządu
• Opozycja: propaganda i zestaw oskarżeń
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zobacz broszurę PiS dla europosłów. Jej treść oburzyła opozycję
(Materiały prasowe)
d2op2wx

Kilka godzin przed debatą o sytuacji w Polsce w Parlamencie Europejskim wiceprzewodniczący frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Ryszard Legutko rozesłał do wszystkich eurodeputowanych broszurę "Dobre zmiany dla Polaków". Rząd Beaty Szydło opisał w niej polską rzeczywistość widzianą z własnej perspektywy. Treść materiału spotkała się z krytyką opozycji.

ZOBACZ BROSZURĘ PIS DLA EURODEPUTOWANYCH "DOBRE ZMIANY DLA POLAKÓW"

Broszura przygotowana została w kilku językach. Trafiła do wszystkich europosłów - w formie elektronicznej i papierowej.

d2op2wx

Wydawnictwo ma sześć stron, a każdą poświęcono innemu zagadnieniu. To m.in. przywrócenie pluralizmu Trybunału Konstytucyjnego, walka z łamaniem wolności mediów i przywrócenie obiektywizmu Telewizji Publicznej. Broszura zawiera również wiele infografik.

Politycy opozycji uważają, że materiały PiS wysłane zostały zbyt późno, bo tuż przed debatą i nie wszyscy eurodeputowani będą mieli czas, aby wyrobić sobie opinię. PO krytykuje też treść broszury.

- Rząd zamiast tłumaczyć się z tego, co się dzieje w Polsce, próbuje przerzucić całą odpowiedzialność na PO - ocenia Rafał Trzaskowski z Platformy. Opozycja mówi też o "działaniach propagandowych" i "kolportowaniu zestawu oskarżeń".

d2op2wx

Podziel się opinią

Share

d2op2wx

d2op2wx
Więcej tematów