Trwa ładowanie...
d33l5pe

ZNP ogłosił rozpoczęcie protestu pracowników oświaty

Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego ogłosił rozpoczęcie ogólnopolskiego protestu nauczycieli i pracowników oświaty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ZNP ogłosił rozpoczęcie protestu pracowników oświaty
ZNP ogłosił rozpoczęcie protestu pracowników oświaty (PAP/EPA)
d33l5pe

ZNP: protest nauczycieli i pracowników oświaty

W przerwie zebrania zarządu głównego ZNP Sławomir Broniarz – prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego poinformował o rozpoczęciu akcji protestacyjnej pracowników oświaty. Jest to reakcja na sondaż, jaki ZNP zrobiło wśród nauczycieli i pracowników oświaty w połowie listopada. Nauczyciele wskazali, że dominującą formą protestu powinna być akcja przeprowadzona na wzór akcji policjantów.

"Popieramy działania nauczycieli, którzy w trosce o swoje i uczniów zdrowie udają się na zwolnienia lekarskie. Jesteśmy przekonani, że tak dalej być nie może" powiedział Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

d33l5pe

ZNP: pensje w oświacie powinny wzrosnąć o minimum 1000 złotych na etat

Według ZNP pensje w oświacie powinny wzrosnąć o minimum 1000 złotych na etat. Związek Nauczycielstwa Polskiego krytykuje również obowiązujący od 1 września 2018 nowy system oceny pracy nauczycieli. Sławomir Broniarz po raz kolejny skierował list do premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą o spotkanie i rozmowę na temat sytuacji w oświacie.

Rozmowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, na które zaproszony jest również pan premier, jak i pani minister edukacji narodowej, zostały zaplanowane na 8 stycznia. Jak stwierdził Sławomir Broniarz – od efektu tych rozmów uzależniamy dalsze działania, natomiast nie zaprzestajemy akcji protestacyjnej.

W 2018 roku podwyżka wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela wynosiła 5,38 procent w stosunku do roku poprzedniego. Podwyżka ta zależała od stopnia awansu zawodowego, więc realnie podwyżki wynosiły od 86 do 116 złotych netto.

d33l5pe

Podziel się opinią

Share

d33l5pe

d33l5pe
Więcej tematów