Trwa ładowanie...
d3cfldv

Zniszczył tablice upamiętniające Lecha Kaczyńskiego

Policja zatrzymała młodego mężczyznę, który pod koniec sierpnia w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) uszkodził kamienne tablice upamiętniające Lecha Kaczyńskiego i ofiary katastrofy smoleńskiej oraz oficera zabitego w Katyniu.

Share
d3cfldv

O zatrzymaniu sprawcy dewastacji poinformowała warmińsko-mazurska policja. Podejrzany 21-letni Łukasz P. w trakcie przesłuchania przyznał się do winy i wyjaśnił, że jego zachowanie było wybrykiem chuligańskim.

Bożena Bujakiewicz z ostródzkiej policji powiedziała, że do zatrzymania Łukasza P. przyczyniły się informacje, przekazane przez jednego z mieszkańców Ostródy.

- Najprawdopodobniej ta osoba otrzyma nagrodę w wysokości 2 tys. zł, jaką wyznaczyła policja za pomoc w odnalezieniu sprawców wandalizmu - stwierdziła Bujakiewicz.

d3cfldv

Jak dodała policjantka, Łukaszowi P. przedstawiono już zarzuty "znieważenia pomnika lub miejsca publicznie urządzonego w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego bądź uczczenia osoby". Grozi za to kara ograniczenia wolności.

Obie uszkodzone tablice stały przed budynkiem ostródzkiego liceum. Jedna z nich informowała, że posadzone nieopodal drzewa to "Dęby Pamięci, posadzone dla uhonorowania Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz wszystkich ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010 roku". Druga tablica poświęcona była ofierze zbrodni katyńskiej, podkom. straży więziennej Antoniemu Stankiewiczowi.

d3cfldv

Podziel się opinią

Share
d3cfldv
d3cfldv
Więcej tematów