Trwa ładowanie...

Znikające plecaki Kempy. Sąd uznał, że sprawa będzie toczyć się dalej

Sprawa "znikających plecaków" Beaty Kempy będzie miała swój ciąg dalszy w sądzie. "Sąd uznał, że wbrew stanowisku prokuratury - mamy prawo działać w tej sprawie" - napisał na Twitterze Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Share
"Znikające plecaki" Beaty Kempy. Sąd zajmie się sprawą (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
"Znikające plecaki" Beaty Kempy. Sąd zajmie się sprawą (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)Źródło: NurPhoto via Getty Images, fot: NurPhoto
d43kbmx

Przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożyli do prokuratury zawiadomienie w sprawie akcji charytatywnej, której patronowała Beata Kempa. Chodzi o zbiórkę plecaków szkolnych dla dzieci z Syrii. Jak ujawniły lokalne media, przybory miesiącami leżały w Sycowie, zamiast trafić do dzieci w Syrii.

Kiedy Beata Kempa dowiedziała się, że sprawą zainteresowały się media, plecaki przewiozła do jednego z kościołów. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie.

Jak poinformował we wtorek Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, sprawa "znikających plecaków" Kempy będzie miała swój ciąg dalszy w sądzie. "Sąd uznał, że wbrew stanowisku prokuratury - mamy prawo działać w tej sprawie" - napisał na Twitterze OMZiK.

d43kbmx

Zdaniem OMZiK wszystko wskazuje na to, że część darów została rozkradziona w magazynach w Sycowie. A plecaki zamiast do dzieci w Syrii, trafiły do osób związanych z parafią. "Podkreślamy, że odpowiedzialność za całą akcję ponosi Beata Kempa, która publicznie ją firmowała" - napisał OMZiK.

Po ujawnieniu sprawy przez lokalne media, polityk PiS oświadczyła na Twitterze: "Wobec kłamliwego artykułu Gazety Sycowskiej, powielanego przez inne portale oświadczam, że sprawę kieruję do sądu o naruszenie dóbr osobistych i pomówienie".

Maseczki wrócą jesienią? Szef GIS komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d43kbmx

Podziel się opinią

Share
d43kbmx
d43kbmx
Więcej tematów