Trwa ładowanie...
d1ygdk3

Znany chiński dziennikarz zatrzymany tuż przed rozpoczęciem programu

Znany w Chinach dziennikarz Rui Chenggang został zatrzymany przez przedstawicieli prokuratury krótko przed rozpoczęciem programu, który współprowadził - podaje na swojej stronie internetowej hongkoński dziennik "South China Morning Post". Widzowie zobaczyli pusty fotel gospodarza audycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rui Chenggang
Rui Chenggang (AFP, Fot: Eric Piermont)
d1ygdk3

36-letni Rui Chenggang jest popularnym w Państwie Środka dziennikarzem ekonomicznym. Co piątek prowadził wraz z drugim prezenterem program "Economic News" dla nadawcy państwowego CCTV. Ostatni odcinek musiał jednak zostać wyemitowany bez gwiazdy stacji telewizyjnej, ponieważ Chenggang został zabrany ze studia nagrań przez funkcjonariuszy. Stało się to krótko przed rozpoczęciem jego programu.

Jak opisuje "South China Morning Post", zatrzymano także wicedyrektora kanału ekonomicznego CCTV Li Yonga oraz niewymienionego z nazwiska producenta telewizyjnego.

Prawdopodobnie zatrzymania mają związek ze śledztwem ws. korupcji w mediach. "New York Times" opisuje, że pod koniec maja aresztowano z powodu oskarżeń o branie łapówek dyrektora nadawcy Guo Zhenxi i jednego z producentów.

d1ygdk3

Chińskie władze od kilku lat prowadzą wojnę z korupcją. Początkowo wzięto na cel nieuczciwych urzędników oraz wojskowych. Pod koniec czerwca informowano o zatrzymaniu generała Xu Caihou, najwyższego rangą przedstawiciela sił zbrojnych, który odpowie za korupcję - opisywała Polska Agencja Prasowa.

Niedawno - jak podawała Informacyjna Agencja Radiowa - zapowiedziano, że odpowiednie służby przyjrzą się także nadużyciom w mediach (czytaj więcej).

Źródła: "South China Morning Post", WP.PL.

d1ygdk3

Podziel się opinią

Share
d1ygdk3
d1ygdk3
Więcej tematów