WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Znamy Miss Polski 2009

21-letnia Anna Jamróz z Rumi (Pomorskie) została Miss Polski 2009 r. podczas finałowej gali konkursu, która odbyła się w amfiteatrze nad Wisłą Płocku. Zwyciężczyni otrzymała w nagrodę samochód.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znamy Miss Polski 2009
(PAP)
WP

Anna Jamróz, studentka prawa Uniwersytetu Gdańskiego, będzie reprezentowała nasz kraj w wyborach Miss World 2009, które odbędą się w grudniu w Johannesburgu (RPA). Jak mówi, najważniejsze dla niej wartości to wiara, nadzieja i miłość.

I wicemiss została Monika Lewczuk z Płocka (21 lat), II wicemiss wybrano Annę Sakowicz (20 lat) ze Słupska, tytuł III wicemiss otrzymała Iwona Wyrzykowska (18 lat) z Łodzi, a tytuł IV wicemiss przypadł Katarzynie Czerwińskiej (18 lat) z Torunia.

W finale Miss Polski 2009 uczestniczyły 24 kandydatki w wieku od 18 do 24 lat, w tym maturzystki, studentki, a także te, które rozpoczęły już karierę zawodową. Wśród publiczności obecne były rodziny uczestniczek. Gwiazdami koncertu byli Stachursky i grupa Fair Play.

WP

Kandydatki do tytułu najpiękniejszej Polki oceniało jury, w którym zasiadali m.in.: Gerhard Parzutka von Lipiński - przedstawiciel organizatorów wyborów, Klaudia Ungerman - Miss Polski 2008, Edyta Herbuś - tancerka oraz Przemysław Saleta - mistrz świata w kickboxingu i Krzysztof Hołowczyc - kierowca rajdowy.

Wybory Miss Polski 2009 odbyły się w ramach trwającego w Płocku od końca sierpnia Festiwalu Piękna. W programie tej imprezy są też sobotnie wybory Miss Supranational 2009 oraz niedzielne wybory Miss Polski Nastolatek 2009.

W wyborach Miss Supranational 2009 uczestniczyć będzie 45 finalistek wyborów krajowych z całego świata. W ramach gali odbędzie światowej gwiazdy muzyki pop Sophie Ellis Bextor.

Polub WP Wiadomości
WP
WP