Znaleźli sposób na turystów. "Nie skorzystali w Zakopanem"
Ferie bez śniegu? W Szczawnicy mają na to sposób. "Dziś już nikogo nie dziwią sanie na kółkach, mknące w kierunku Szlachtowej" - donosi "Tygodnik Podhalański".
19.01.2024 | aktual.: 19.01.2024 14:29
"Szczawniccy fiakrzy wpadli na pomysł, jak zimą poradzić sobie z brakiem śniegu na drodze" - przekazał "Tygodnik Podhalański" na portalu X.
"Dziś już nikogo nie dziwią sanie na kółkach, mknące w kierunku Szlachtowej. Co ciekawe, z pomysłu tego nigdy nie skorzystali fiakrzy w Zakopanem. Oferują raczej przejażdżki dorożkami" - czytamy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ferie w górach
- Pierwsza dwa tygodnie ferii cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zima dopisała, jest dostatek śniegu i mróz - poinformował Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Wagner.
Jak twierdzi, dużą popularnością wśród turystów cieszą się hotele o wysokim standardzie, które przygotowały pakiety pobytowe, czyli oprócz noclegu i pełnego wyżywienia także dodatkowe atrakcje, np. kuligi z ogniskiem czy animacje dla dzieci.
- Jeżeli chodzi o kolejne turnusy, to będą się dopełniały, ponieważ okienko rezerwacyjne skróciło się nawet do dwóch tygodni przed planowanym przyjazdem - wyjaśnił Wagner.
Ile kosztuje taki wypoczynek w górach? Z przekazanych przez Wagnera informacji wynika, że w hotelach o wysokim standardzie mediana cena za pokój 2-osobowy wynosi 702 zł w czasie dwóch pierwszych turnusów ferii - to o 60 zł więcej, niż w ubiegłym roku w tym samym okresie. Dodał także, że wyciągi narciarskie podrożały średnio o 7 proc. w stosunku do ubiegłego sezonu.
W poniedziałek, 15 stycznia, ferie rozpoczęli uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Od 22 stycznia do 4 lutego przerwę w nauce mają uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Natomiast od 29 stycznia do 11 lutego z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Jako ostatni, od 12 do 25 lutego zimową przerwę mają uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.
Źródła: PAP, X