Trwa ładowanie...
da9mcym
Znaleziono szczątki samolotu. Należą do zaginionego MH370?
x-news/TVN 24

Znaleziono szczątki samolotu. Należą do zaginionego MH370?

Na należącej do Francji wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim znaleziono skrzydło samolotu. Według francuskich mediów, może to być część maszyny Malaysia Airlines, która zaginęła nad Oceanem 8 marca 2014 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
da9mcym

Szczątki samolotu znaleźli robotnicy, którzy zajmują się sprzątaniem plaży w pobliżu miasta Saint-Andre. To fragment skrzydła, o długości około dwóch metrów. Jest obrośnięty algami i skorupiakami. Świadczy to o tym, że dość długo znajdował się w wodzie.

Szczątki samolotu zostały przekazane przedstawicielom Brygady Żandarmerii Transportu Lotniczego na wyspie. To specjalna jednostka zajmująca się m.in. dochodzeniami w sprawie wypadków lotniczych.

da9mcym

Według ekspertów, cytowanych przez francuskie i amerykańskie media, znaleziony fragment może pochodzić z malezyjskiego Boeinga 777, który zniknął z ekranów radarowych podczas rejsowego lotu z Kuala Lumpur do Pekinu. Równie dobrze może to jednak być fragment jemeńskiego Airbusa A310, który rozbił się koło Komorów w czerwcu 2009 roku, lub szczątki dwusilnikowej maszyny, która rozbiła się u wybrzeży wyspy w 2006 roku.

- Na razie za wcześnie, by stwierdzić, z fragmentem jakiej maszyny mamy do czynienia. Wyjaśnią to szczegółowe oględziny - powiedział CNN przedstawiciel miejscowej żandarmerii.

Xavier Tytelman - ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa lotniczego - jest zdania, że znaleziona część nie należy do samolotu budowanego w ostatnich czasach, lecz do znacznie starszej maszyny. To wykluczałoby tezę, iż jest to element z Boeinga 777 Malaysia Airlines. Zdaniem eksperta, w ciągu kilku dni uda się tę tezę potwierdzić lub ją odrzucić, gdyż na skrzydle można z trudem, ale jednak, rozpoznać pewne znaki identyfikacyjne.

da9mcym

Boeing 777, należący do malezyjskich linii lotniczych, zaginął 8 marca 2014 roku. Na jego pokładzie było 239 osób, w tym 153 obywateli Chin.

W ramach prowadzonych poszukiwań przyjęto hipotezę, że samolot w niewyjaśnionych okolicznościach zboczył z kursu i zakończył lot w południowej części Oceanu Indyjskiego, na zachód od australijskiego Perth. Jego wraku do tej pory nie odnaleziono.

da9mcym

Podziel się opinią

Share

da9mcym

da9mcym
Więcej tematów