Trwa ładowanie...
22-10-2014 12:38

Znalazła na ławce torebkę pełną pieniędzy. Oddała ją straży miejskiej

Poznanianka znalazła na ławce torebkę, w której oprócz dokumentów znajdowało się 8,2 tys. zł. Zgubę odniosła do siedziby straży miejskiej.

Znalazła na ławce torebkę pełną pieniędzy. Oddała ją straży miejskiejŹródło: Straż Miejska w Poznaniu
d3yegyf
d3yegyf

Pani Aleksandra przechodząc przez os. Bolesława Chrobrego, zauważyła na ławce torebkę. Gdy zajrzała do środka, okazało się, że oprócz dokumentów, znajduje się tam spora ilość gotówki. W pobliżu nikogo nie było, więc postanowiła zanieść ją do pobliskiej siedziby straży miejskiej.

- Funkcjonariusze, którzy odebrali torebkę, przeliczyli gotówkę w obecności pani Aleksandry. W niewielkiej damskiej torebce było dokładnie 8200 zł a także dowód osobisty, legitymacja emeryta-rencisty, przekazy pocztowe oraz Karta Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - wymienia Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy poznańskiej straży miejskiej. - Wszystkie dokumenty wystawione były na tę samą osobę, która najprawdopodobniej przez roztargnienie zostawiła torebkę na ławce - dodaje.

Strażnik poinformował panią Aleksandrę o prawach, jakie jej przysługują z tytułu "znaleźnego", ale ona odparła, że niczego takiego nie oczekuje.

- Postawa pani Aleksandry zasługuje na słowa najwyższego uznania - przyznaje Przemysław Piwecki.

d3yegyf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yegyf
Więcej tematów