Trwa ładowanie...
dcvalm5

Znaczące słowa prymasa: nie dzielcie Polski na dwie

O zaprzestanie dzielenia i skłócania Polaków zaapelował w Gnieźnie podczas mszy św. w uroczystość Bożego Ciała prymas Polski abp Józef Kowalczyk. Podkreślił, że ludzie otwierający się na Boga muszą być także otwarci na drugiego człowieka.

dcvalm5
dcvalm5

- Chcemy być jedną Polską, jedną ojczyzną, solidarną wspólnotą ludu Bożego i ludzi dobrej woli, wyrosłą z tych samych korzeni i wartości chrześcijańskich. Nie chcemy żadnych sztucznych podziałów na dwie Polski - mówił prymas.

- Polska ma już dość tego dzielenia Polaków, niekiedy w imię doraźnych egoistycznych korzyści politycznych, czy też celowego skłócenia wspólnoty narodowej. Chcemy pokoju wewnętrznego, zjednoczenia sił w budowaniu dobra wspólnego całej ojczyzny - dodał.

Jak podkreślił prymas Kowalczyk, potrzeba takiego pokoju i zjednoczenia wynika m.in. z nauk błogosławionego Jana Pawła II.

- Skoro wszyscy się tu gromadzimy, strzeżmy się tego, co nas rozdziela. Niech ustaną wszystkie gniewy i spory, bo tylko wtedy +pośrodku+ nas może zamieszkać Chrystus - powiedział prymas.

Abp Józef Kowalczyk przewodniczył mszy św. w katedrze gnieźnieńskiej, po niej ulicami Gniezna przeszła procesja.

dcvalm5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcvalm5
Więcej tematów