Trwa ładowanie...

Zmuszali rodaków do niewolniczej pracy. Wieloletnie wyroki dla Polaków w Wielkiej Brytanii

Paweł Majewski, Robert Majewski, Sebastian Mandzik i Seweryn Szmyt ściągali Polaków do Wielkiej Brytanii, gdzie obiecywali im dobre warunki finansowe. Na miejscu sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.

Zmuszali rodaków do niewolniczej pracy. Wieloletnie wyroki dla Polaków w Wielkiej BrytaniiŹródło: Northumbria Police, fot: police
d2qvyow
d2qvyow

Sprowadzonych na Wyspy rodaków "polski gang" - jak nazywa czterech mężczyzn brytyjska prasa - przetrzymywał w fatalnych warunkach. Wypłacał także minimalne pensje. Zmuszani do niewolnictwa Polacy byli zastraszani, dlatego przez długi czas nie szukali pomocy.

Brytyjski sąd nie miał litości dla czterech mężczyzn. Wszyscy zostali skazani na kary bezwzględnego więzienia. Najwyżyszy wyrok usłyszał 40-letni Sebastian Mandzik - 12 lat pozbawienia wolności. 46-letni Robert Majewski ma spędzić w więzieniu 8 lat, 28-letni Paweł Majewski - 7 lat, a 20-letni Seweryn Szmyt - 5 lat.

To nie pierwszy przypadek, gdy Polacy byli zmuszani w Wielkiej Brytanii do niewolniczej pracy. W 2011 r. brytyjskie media pisały wręcz, żejeden z takich gangów stworzył coś na kształt "współczesnego obozu koncentracyjnego".

d2qvyow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qvyow
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj