Trwa ładowanie...

Zmiany w Porozumieniu. Nowa przewodnicząca Konwencji Krajowej

Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek poinformował w sobotę, że Iwona Michałek została wybrana nową przewodniczącą Konwencji Krajowej ugrupowania. Jej poprzednikiem był usunięty z formacji Adam Bielan.
Share
Iwona Michałek
Iwona MichałekŹródło: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
d3jjb39

Iwona Michałek obejmie funkcję przewodniczącej Konwencji Krajowej po tym, jak została na nią jednogłośnie wybrana w wewnętrznym głosowaniu w Porozumieniu. Tym samym zajmie stanowisko, które do niedawna pełnił Adam Bielan.

- Iwona Michałek została jednogłośnie wybrana przez zarząd krajowy Porozumienia na przewodniczącą Konwencji Krajowej partii. To druga najważniejsza osoba w partii, poprzednikiem na tej funkcji był Adam Bielan - poinformował wicerzecznik ugrupowania Jan Strzeżek. Polityk dodał, że wybrani zostali również nowi szefowie okręgów: Jakub Pietkiewicz w Łodzi, Magdalena Sroka w Gdańsku i Renata Janik w Kielcach. Sam Strzeżek został przewodniczącym okręgu podwarszawskiego.

Zmiany wynikiem sporu w Porozumieniu

Zmiany, o których poinformował Strzeżek, są wynikiem sporu, jaki wybuchł w Porozumieniu między Adamem Bielanem i Jarosławem Gowinem. Bielan twierdzi, że Gowin pełni funkcję prezesa partii w sposób nieuprawniony. Jego zdaniem kadencja wicepremiera na tym stanowisku wygasła w 2018 roku.

d3jjb39

Nowy kandydat na RPO? Paweł Kukiz wymownie ocenił Piotra Ikonowicza

5 lutego decyzją krajowego sądu koleżeńskiego Bielan i popierający go członkowie Porozumienia zostali usunięci z ugrupowania. Wśród nich poza europosłem znaleźli się m.in. Kamil Bortniczuk i Jacek Żalek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jjb39

Podziel się opinią

Share
d3jjb39
d3jjb39
Więcej tematów