Trwa ładowanie...

Zmiany w Polskiej Fundacji Narodowej. Zostaną powołani nowi członkowie zarządu

Będą zmiany w zarządzie Polskiej Fundacji Narodowej. Rada Fundacji zbierze się w tej sprawie w piątek, mają zostać powołani nowi członkowie zarządu.
Share
Billboardy kampanii "Sprawiedliwe sądy"
Billboardy kampanii "Sprawiedliwe sądy"Źródło: PAP, Fot: Tomasz Wojtasik
d3pbs12

O zmianach informuje RMF FM. Mają zostać powołani dwaj nowi członkowie zarządu. Powodem zmian są kontrowersje dotyczące kampanii "Sprawiedliwe sądy".

Zobacz też: Polska Fundacja Narodowa - kto wydaje nasze pieniądze?

Obecnie w zarządzie są Maciej Świrski i Cezary Jurkiewicz. Paweł Kozyra, trzeci członek zarządu PFN złożył rezygnację 1 września. Ws. ewantualnych zmian w zarządzie najwięcej do powiedzenia będzie miał minister energii Krzysztof Tchórzewski, który - jak podkreśla RMF FM - nadzoruje największą część państwowych spółek reprezentowanych w Radzie Fundacji. Fundusze Fundacji pochodzą właśnie od spółek skarbu państwa.

d3pbs12

Rada wezwała zarząd do złożenia wyjaśnień w sprawie kampanii "Sprawiedliwe Sądy". Fundację nadzoruje wicepremier-minister kultury Piotr Gliński. - Kampania "Sprawiedliwe Sądy" wychodzi naprzeciw potrzebom polskiego rządu i jest realizowana na jego prośbę. To nie jest nic wstydliwego - mówił 15 września w Sejmie Gliński.

Dziennikarka TVN24 Katarzyna Gozdawa-Litwińska - powołując się na informacje jednego z członków Rady, z PKN Orlen - który miał potwierdzić, że zarząd fundacji będzie wyjaśniał szczegóły kampanii billboardowej, ma też mówić o kosztach. Maciej Świrski mówił w RMF FM, że koszt kampanii to 10 mln zł.

Centralne Biuro Antykorupcyjne analizuje pismo otrzymane z kancelarii premier Beaty Szydło. Spółka Solvere, która jest właścicielem domeny internetowej sprawiedliwesady.pl, została założona przez byłych pracowników kancelarii premier Beaty Szydło.

Źródło: RMF FM,tvn24,PAP

d3pbs12

Podziel się opinią

Share
d3pbs12
d3pbs12
Więcej tematów