Trwa ładowanie...

Zmiany w organizacji ruchu w Krakowie w święta

Przed świętami Wielkiej Nocy Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie poinformował, że w najbliższych dniach pojawią się zmiany w komunikacji miejskiej.

Share
Zmiany w organizacji ruchu w Krakowie w święta
Źródło: WP.PL, Fot: Krzysztof Hawrot
d3fkmsh

4 kwietnia komunikacja będzie kursowała wg sobotnich rozkładów jazdy, 5 i 6 kwietnia - zgodnie ze świątecznym harmonogramem, ale w Poniedziałek Wielkanocny odbywać się będzie na Salwatorze odpust – EMAUS. - W związku z powyższym, w tym dniu zostanie uruchomiona linia tramwajowa 6 kursująca wg specjalnego rozkładu jazdy z częstotliwością 20 min w godzinach ok. 7:30 – 17:30 – poinformował ZIKiT.

- Na ul. Kościuszki wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu i jak co roku wyłączony z ruchu kołowego zostanie przejazd z ul. Księcia Józefa w kierunku ul. Konopnickiej i z powrotem (nie dotyczy to ruchu tramwajowego). Linia autobusowa 109 zostanie w tym dniu skrócona do przystanku Salwator. Ponadto, na Salwatorze w rejonie pętli tramwajowej zmianie ulegnie organizacja przystanków linii autobusowych 100, 109, 209, 229, 239, 249, 259 i 269 – czytamy dalej.

(fot. Materiały prasowe)
Źródło: (fot. Materiały prasowe)

Zaraz po świętach, czyli od 7 kwietnia, zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu przy ul. Podwale i ul. Meissnera.

- Na ul. Podwale wyłączony zostanie ruch samochodowy na jezdni pomiędzy ul. Karmelicką, a ul. Piłsudskiego – dodaje przedstawiciel ZIKiT.

d3fkmsh

Podziel się opinią

Share
d3fkmsh
d3fkmsh
Więcej tematów