Trwa ładowanie...
30-01-2015 15:12

Zmiany w kursowaniu linii SKM i KM

Od niedzieli 1 lutego 2015 roku, dla pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, obsługujących linię pruszkowską, będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy. Zmieni się także rozkład linii autobusowej ZS1. Zmiany są związane z pracami modernizacyjnymi na odcinku Pruszków - Grodzisk Maz. - Żyrardów oraz przebudową mostu na Utracie w Pruszkowie.

Zmiany w kursowaniu linii SKM i KMŹródło: WawaLove.pl
d3s5elq
d3s5elq

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 oraz pociągi Kolei Mazowieckich, kursujące na odcinku z Warszawy do Pruszkowa, od 1 lutego będą kursowały według nowego rozkładu jazdy. Jednocześnie zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy dla zastępczej linii autobusowej ZS1. Korekta spowoduje dostosowanie kursów autobusowych do rozkładu jazdy pociągów. Pozwoli to na zapewnienie dojazdu do i z Pruszkowa w czasie dłuższych przerw w kursowaniu pociągów. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, funkcjonowanie linii ZS1 będzie monitorowane na bieżąco, aby w razie potrzeby zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów.

Rozkład jazdy będzie obowiązywał do 14 marca 2015 r. Wprowadzenie kolejnych korekt jest planowane na 15 marca oraz 1 i 25 kwietnia.

Honorowanie biletów

Wszystkie bilety ZTM (z uwzględnieniem stref taryfowych) będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinkach Warszawa Wschodnia - Pruszków i Warszawa Wschodnia - Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Pasażerowie z biletami ZTM w pociągach KM niewyposażonych w kasowniki, w celu skasowania lub aktywowania biletów, powinni udać się do kierownika pociągu - wsiadając pierwszymi drzwiami, licząc od czoła składu (zgodnie z zasadami obowiązującymi w KM).

d3s5elq

Wszystkie rodzaje biletów KM (do odpowiednich stacji) będą honorowane w pociągach SKM na odcinkach Warszawa Wschodnia - Pruszków i Warszawa Wschodnia - Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Dodatkowo honorowanie biletów KM będzie obowiązywało w autobusach linii:

ZS1 - na całej trasie Pruszków - Dw. Zachodni

127 - na odcinku PKP Włochy - PKP WKD Al. Jerozolimskie - Dw. Zachodni

178 - na odcinku PKP Ursus - PKP Włochy - PKP WKD Al. Jerozolimskie - rondo Zesłańców Syberyjskich

d3s5elq

187 - na odcinku Ursus Niedźwiadek - PKP Ursus - PKP WKD Al. Jerozolimskie - Dw. Zachodni

191 - na odcinku PKP Włochy - PKP WKD Al. Jerozolimskie - rondo Zesłańców Syberyjskich

194 - na odcinku Ursus Niedźwiadek - PKP Ursus - PKP Włochy

517 - na odcinku Ursus Niedźwiadek - Dw. Zachodni

716 - na odcinku Traugutta - PKP Ursus - PKP Włochy

717 - na odcinku Traugutta - PKP WKD Al. Jerozolimskie - Dw. Zachodni.

Korekta rozkładu jazdy jest związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez PKP PLK na odcinku Pruszków - Grodzisk Maz. - Żyrardów oraz przebudową mostu na Utracie w Pruszkowie.

Nowe rozkłady jazdy pociągów dostępne są TUTAJ

d3s5elq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s5elq
Więcej tematów