Trwa ładowanie...
d4c45l7
IAR

Zmiany w kierownictwie Biura Spraw Wewnętrznych KGP

• Odchodzą dyrektor mł.insp. Marcin Kulas i jego zastępca
• "Zostali przesunięci na inne stanowiska w policji"
• Rzecznik KGP: nie łączmy dymisji z odejściem Komendanta Głównego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Budynek Komendy Głównej Policji
Budynek Komendy Głównej Policji (PAP, Fot: Andrzej Hrechorowicz)
d4c45l7

Zmiany w kierownictwie Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Ze stanowiska odchodzą dyrektor biura mł.insp. Marcin Kulas i jego zastępca mł. insp. Renata Ziemlewicz.

Jak powiedział IAR rzecznik Komendy Głównej mł.insp. Marcin Szyndler, obydwoje zostali przesunięci na inne stanowiska w policji. Kulas od wtorku powróci do służby w Centralnym Biurze Śledczym Policji, gdzie pracował przez ostatnie kilka lat. Będzie nadzorował zwalczanie przestępczości zorganizowanej. Renata Ziemlewicz zostanie natomiast kierownikiem oddziału Biura Spraw Wewnętrznych w Gdańsku.

Marcin Kulas został powołany na stanowisko szefa BSW przez byłego już Komendanta Głównego Policji inspektora Zbigniewa Maja. Renata Ziemlewicz była p.o. jego zastępcy, dlatego Marcin Szyndler zastrzegł, by nie łączyć jej dymisji z niedawnym odejściem Komendanta Głównego. Ich następcy mają być znani w ciągu kilku dni.

Biuro Spraw Wewnętrznych, nazywane "policją w policji", zajmuje się ściganiem przestępstw, których mogą dopuszczać się funkcjonariusze. Służy im też pomocą np. w przypadku pomówień.

d4c45l7

Podziel się opinią

Share
d4c45l7
d4c45l7
Więcej tematów