Trwa ładowanie...

Zmiany przy przekraczaniu granic? Ministerstwo Zdrowia ma pomysł

Ministerstwo Zdrowia rozważa możliwość, aby granice były otwarte jedynie dla osób, które przedstawią negatywny wynik testu na koronawirusa. W innym wypadku trzeba będzie przejść kwarantannę. Wariant ma być szczególnie rozważany na południowej granicy Polski.
Share
Granice otwarte dla osób z ujemnym wynikiem testu na COVID-19
Granice otwarte dla osób z ujemnym wynikiem testu na COVID-19Źródło: Wikimedia Commons
d8dkzdr

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zaznaczył, że część państw wprowadziło system, że do danego kraju można wjechać jedynie na podstawie negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Badanie nie może być starsze niż dwie doby. Waldemar Kraska powiedział w Polskim Radiu 24, że taki wariant rozważany jest na południu Polski. Decyzja ma zapaść jeszcze w tym tygodniu.

Granice otwarte dla osób z ujemnym wynikiem testu na COVID-19

W podobnym tonie wypowiadał się na antenie TVN24 szef resortu zdrowia. Osoby, które nie przedstawią testu, będą musiały przejść kwarantannę. W nawiązaniu do terminu wprowadzenia tych regulacji w życie Adam Niedzielski powiedział, że muszą zostać dopracowane pewne szczegóły. Do przepisów będą musiały przygotować się służby.

d8dkzdr

Do swoich działań wróci m.in. Straż Graniczna, która potrzebuje 48 godz., żeby "dojść do zdolności operacyjnej na poszczególnych punktach". Minister nie potrafił powiedzieć, czy przepisy wejdą w życie w piątek, sobotę, czy może w poniedziałek. Polityk doprecyzował, że podobne kontrole pojawią się również na zachodzie kraju. Nie wiadomo, czy wyjątkiem będą np. pracownicy transgraniczni.

TVP blokuje polityków? Radosław Fogiel zabrał głos

Źródło: Polskie Radio 24/TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8dkzdr

Podziel się opinią

Share
d8dkzdr
d8dkzdr
Więcej tematów