Trwa ładowanie...
d2b3bkf

Zmiana w pogodzie. Deszcz, śnieg i mocne ochłodzenie

Pogoda cały czas nas zaskakuje. W Europie Wschodniej jest cieplej niż na południu kontynentu. Jednak już w tym tygodniu sytuacja zacznie się zmieniać. Będzie deszcz i śnieg, a temperatura ostro spadnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda zmieni się pod koniec tygodnia
Pogoda zmieni się pod koniec tygodnia (WXCharts)
d2b3bkf

Pogodę w tym tygodniu będą kształtować ośrodki niżowe, które znad północnego Atlantyku schodząc w dół zahaczą o środkową Europę. Potem odsuwać się będą nad północno-zachodnią Rosję. Ośrodkom niskiego ciśnienia towarzyszyć będą fronty atmosferyczne, które od czasu do czasu przemieszczając się przez obszar Polski przynosić będą zmienna aurę. Dni pogodne i słoneczne przeplatać będą się z dniami, kiedy będzie się chmurzyć i popada deszcz.

Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, na ogół opady nie będą zbyt intensywne, bo w ciągu dnia nie będą przekraczać 5l/m2. Dopiero w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę w pasie zachodnim opady deszczu przybiorą na intensywności i w ciągu doby spadnie od 15 do 30 litrów wody na każdy metr kwadratowy powierzchni. W Sudetach popada jeszcze mocniej i pojawią się opady śniegu i śniegu z deszczem.

Pogoda. Zrobi się dużo zimniej

O ile jeszcze w poniedziałek i we wtorek będzie dość ciepło, bo termometry wskażą od 13 do 18 stopni, to już w kolejnych dniach (od środy do niedzieli) w całym kraju ochłodzi się i temperatura spadnie do 10 - 12 stopni.

d2b3bkf

Najchłodniej będzie w sobotę i w niedzielę w pasie zachodniej Polski. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wahać się będzie od 5 do 8 stopni.

Pomimo, że w tygodniu z dnia na dzień będzie coraz chłodniej, to jednak porannych przymrozków nie musimy się obawiać.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda w Europie

Jak wskazuje portal fanipogody.pl, Europa nadal znajduje się pod wpływem układów niskiego ciśnienia ZED, BENEDIKT oraz ARNE. Powoduje to napływ ciepłego powietrza z południa Europy do regionów Europy Wschodniej. Dzięki temu na wschodzie kontynentu jest cieplej niż na Półwyspie Iberyjskim.

W Rumunii, na Ukrainie, ale i w Polsce wschodniej cały czas mamy do czynienia z wysokimi jak na tę porę roku temperaturami. Termometry pokazują tu więcej stopni niż w Hiszpanii. Tam jedynie na południu kraju temperatura zbliża się do 20 stopni. W pozostałych regionach zdecydowanie chłodniej.

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

d2b3bkf
pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

d2b3bkf
pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

d2b3bkf
pogoda.wp.pl
Podziel się

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2b3bkf

d2b3bkf
d2b3bkf
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów