ycipk-2cc584

Zmiana w pogodzie. Deszcz, śnieg i mocne ochłodzenie

Pogoda cały czas nas zaskakuje. W Europie Wschodniej jest cieplej niż na południu kontynentu. Jednak już w tym tygodniu sytuacja zacznie się zmieniać. Będzie deszcz i śnieg, a temperatura ostro spadnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda zmieni się pod koniec tygodnia
Pogoda zmieni się pod koniec tygodnia (WXCharts)
ycipk-2cc584

Pogodę w tym tygodniu będą kształtować ośrodki niżowe, które znad północnego Atlantyku schodząc w dół zahaczą o środkową Europę. Potem odsuwać się będą nad północno-zachodnią Rosję. Ośrodkom niskiego ciśnienia towarzyszyć będą fronty atmosferyczne, które od czasu do czasu przemieszczając się przez obszar Polski przynosić będą zmienna aurę. Dni pogodne i słoneczne przeplatać będą się z dniami, kiedy będzie się chmurzyć i popada deszcz.

Jak prognozują dla Wirtualnej Polski synoptycy Cumulusa, na ogół opady nie będą zbyt intensywne, bo w ciągu dnia nie będą przekraczać 5l/m2. Dopiero w nocy z soboty na niedzielę i w niedzielę w pasie zachodnim opady deszczu przybiorą na intensywności i w ciągu doby spadnie od 15 do 30 litrów wody na każdy metr kwadratowy powierzchni. W Sudetach popada jeszcze mocniej i pojawią się opady śniegu i śniegu z deszczem.

Pogoda. Zrobi się dużo zimniej

O ile jeszcze w poniedziałek i we wtorek będzie dość ciepło, bo termometry wskażą od 13 do 18 stopni, to już w kolejnych dniach (od środy do niedzieli) w całym kraju ochłodzi się i temperatura spadnie do 10 - 12 stopni.

ycipk-2cc584

Najchłodniej będzie w sobotę i w niedzielę w pasie zachodniej Polski. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wahać się będzie od 5 do 8 stopni.

Pomimo, że w tygodniu z dnia na dzień będzie coraz chłodniej, to jednak porannych przymrozków nie musimy się obawiać.

Sprawdź prognozę pogody dla swojego regionu na pogoda.wp.pl.

Pogoda w Europie

Jak wskazuje portal fanipogody.pl, Europa nadal znajduje się pod wpływem układów niskiego ciśnienia ZED, BENEDIKT oraz ARNE. Powoduje to napływ ciepłego powietrza z południa Europy do regionów Europy Wschodniej. Dzięki temu na wschodzie kontynentu jest cieplej niż na Półwyspie Iberyjskim.

W Rumunii, na Ukrainie, ale i w Polsce wschodniej cały czas mamy do czynienia z wysokimi jak na tę porę roku temperaturami. Termometry pokazują tu więcej stopni niż w Hiszpanii. Tam jedynie na południu kraju temperatura zbliża się do 20 stopni. W pozostałych regionach zdecydowanie chłodniej.

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Gdańska

ycipk-2cc584
pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Giżycka

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Warszawy

ycipk-2cc584
pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Wrocławia

pogoda.wp.pl
Podziel się

Pogoda. Prognoza długoterminowa dla Zakopanego

ycipk-2cc584
pogoda.wp.pl
Podziel się

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2cc584

ycipk-2cc584
ycipk-2cc584