Trwa ładowanie...

Zmiana czasu z zimowego na letni 2020. Kiedy zmieniamy czas?

Już za chwilę będziemy się dłużej cieszyć świecącym słońcem, które każdemu dodaje energii. W ostatni weekend marca doczekamy się zmiany czasu z zimowego na letni.

Share
Zmiana czasu z zimowego na letni 2020. Kiedy zmieniamy czas?
Źródło: iStock.com
dhnz9xj

W roku jest jeden dzień, kiedy mało kto narzeka, że musi spać o godzinę krócej. To oczywiście zmiana czasu z zimowego na letni. Jedna nieprzespana noc oznacza, że na dobre zaczyna się wiosną i coraz dłuższe oraz słoneczne dni.

Zmiana czasu 2020

Na czas letni zawsze przechodzimy w ostatni weekend marca. Dlatego w tym roku zegarki przestawimy w nocy z 28 na 29 marca z godziny 2:00 na 3:00. Czasem letnim będziemy się cieszyć aż przez siedem miesięcy.

dhnz9xj

Dopiero z 24 na 25 października będzie trzeba wrócić do czasu zimowego. Wtedy będziemy spać o godzinę dłużej, ale konsekwencją będą coraz krótsze dni. Dlatego od dawna pojawiają się apele, by już na stałe i na cały rok pozostawić jeden czas.

Czy ostatnia zmiana czasu?

Odpowiedź brzmi: nie! W ubiegłym roku światowe i polskie media donosiły o głosowaniu Parlamentu Europejskiego nad projektem zrezygnowania ze zmiany czasu. Parlamentarzyści przychylili się do takiego rozwiązania i w 2021 roku mieliśmy zmieniać czas po raz ostatni.

Zwolennicy takiego rozwiązania na razie muszą się wstrzymać z radością. Projekt został zablokowany i nie wiadomo, czy w ogóle wejdzie w życie. Przedstawiciele krajów członkowskich Unii Europejskiej w zdecydowanej większości nie są przekonani do rezygnacji ze zmiany czasu.

Wszystko przez liczne obawy, których nie rozwiał Parlament Europejski. Jak wówczas będą wyglądać strefy czasowe? Czy niektóre gałęzie gospodarki nie ucierpią z tego powodu? To najczęściej pojawiające się wątpliwości, na które nikt nie udziela jednoznacznej wątpliwości.

dhnz9xj

Podziel się opinią

Share
dhnz9xj
dhnz9xj
Więcej tematów