Trwa ładowanie...
dfzec73

Zmiana czasu w Polsce zostanie zlikwidowana. Kiedy po raz ostatni przestawimy zegarki? Pozostanie czas letni czy zimowy?

Zmiana czasu w Polsce zostanie zniesiona. Sprawdź, kiedy po raz ostatni przestawimy zegarki i za wyborem którego czasu opowiedziała się przeważająca większość Polaków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu w Polsce zostanie zlikwidowana. Kiedy po raz ostatni przestawimy zegarki? Pozostanie czas letni czy zimowy?
Zmiana czasu w Polsce zostanie zlikwidowana. Kiedy po raz ostatni przestawimy zegarki? Pozostanie czas letni czy zimowy? (Domena publiczna)
dfzec73

Zmiana czasu zostanie zlikwidowana

Wiadomo, że ostatnia zmiana czasu państwach członkowskich Unii Europejskiej ma nastąpić za dwa lata, czyli w 2021. To właśnie kraje mają podjąć samodzielną decyzję dotyczącą tego, którym czasem będą się posługiwać w ciągu całego roku. We wtorek Parlament Europejski w Strasburgu opowiedział się już za regulacjami, które zniosą zmianę czasu w UE, czym zwolnią nas z obowiązków przestawienia zegarków jesienią i wiosną. Należy podkreślić, że Polacy w przeważającej większości są zwolennikami zniesienia zmian czasu. Jak wynika z badania CBOS przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, za tym pomysłem opowiedziało się aż 78,3% badanych, podczas gdy jedynie 14,2% preferował czas zimowy.

Zamiana czasu 2019 – kiedy w marcu przestawimy zegarki?

Chociaż wielu wyszło z założenia, że zegarki przestawimy po raz ostatni w 2019 roku, prace nad tym projektem nadal trwają. Jako że Polacy chcą pozostać przy czasie letnim środkowoeuropejskim (popularnie zwanym „letnim”), ostatnia zmiana czasu odbędzie się w marcu 2012 roku. Przypominamy, że obecnie Polska nadal pozostaje jednym z około siedemdziesięciu państw na świecie, w których obowiązuje zmiana czasu. Przestawianie zegarków odbywa się dwa razy w roku. Wiosną, przechodzimy z czasu zimowego na letni, natomiast jesienią, z letniego na zimowy. Chociaż termin obu zmian wyznacza bardzo prosta reguła, wiele osób nadal ma problem z jej zapamiętywaniem. Z tego względu przypominamy, że zmiana czasu odbywa się zawsze z soboty na niedzielę, w zależności od pory roku:

  • w ostatni weekend marca, gdy przechodzimy z czasu zimowego na letni
  • w ostatni weekend października, gdy przechodzimy z czasu letniego, na zimowy

W 2019 roku wiosenna zmiana czasu wypada w nocy z 30 na 31 marca.

dfzec73

Podziel się opinią

Share
dfzec73
dfzec73
Więcej tematów