Trwa ładowanie...
d2j5cwn

Zmiana czasu na zimowy 2019. Sprawdź, kiedy cofnąć swój zegarek

Zmiana czasu na zimowy 2019 za pasem. Dodatkowa godzina światła dziennego ma nam pozwolić na wydajniejszą pracę i przyjemniejszy odpoczynek. Jednak wkrótce pożegnamy się ze zmianą czasu. Dowiedz się, jak zadecydowała Unia Europejska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu na zimowy w 2019 roku czeka nas w ostatni weekend października.
Zmiana czasu na zimowy w 2019 roku czeka nas w ostatni weekend października. (East News, Fot: JAN GRACZYNSKI/East News)
d2j5cwn

Kiedy będzie zmiana czasu na zimowy w 2019 roku?

Czas zimowy w 2019 roku zacznie się, gdy przestawimy zegarki z 3:00 na 2:00 w nocy z 26 na 27 października. Śpimy o godzinę dłużej. Już od lat 90. zmiana czasu na zimowy przebiega właśnie w ostatni weekend października.

Zmiana czasu na letni nastąpi w nocy z 28 na 29 marca 2020 roku. Tej nocy przesuniemy wskazówki z 2:00 na 3:00. Niestety, będziemy spać krócej.

d2j5cwn

Zmiana czasu utrzymuje się jeszcze w Polsce i w większości państw Zachodu. Na naszym kontynencie zmiany czasu pozbyły się Islandia i Białoruś. Niektóre państwa, jak Rosja czy Turcja, eksperymentowały ze zmianą czasu, ale już na dobre ją porzuciły. W naszym kraju była ona wprowadzana w sumie aż cztery razy, a bez przerwy obowiązuje od 1977 roku.

Zmiana czasu już niedługo odejdzie do przeszłości

W marcu 2021 roku nastąpi ostatnia zmiana czasu w Unii Europejskiej. Tak zadecydowali europosłowie, którzy przychylili się do propozycji Komisji Europejskiej, popartej przez większość ankietowanych w tej sprawie obywateli Unii. W razie trudności technicznych ostatnia zmiana czasu może zostać przesunięta najdalej na marzec 2022 roku.

Zmiana czasu nie wszystkim z nas wychodzi na zdrowie. Wiele osób odczuwa z jej powodu zmęczenie, bóle głowy i apatię. Naukowcy spierają się, czy zwiększa ona prawdopodobieństwo zawału serca. Być może likwidacja zmiany czasu trochę uprości nasze życie.

d2j5cwn

Podziel się opinią

Share
d2j5cwn
d2j5cwn
Więcej tematów