Trwa ładowanie...

Zmiana czasu na zimowy 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? Będziemy spać dłużej czy krócej?

Zmiana czasu w Polsce odbywa się dwa razy w roku. Wskazówki zegara przesuwamy wiosną, żeby wprowadzić czas letni i jesienią zmieniając czas na zimowy. Czy październikowa zmiana czasu będzie ostatnią w historii?

Share
Zmiana czasu na zimowy 2019. Kiedy przestawiamy zegarki? Będziemy spać dłużej czy krócej?
Źródło: iStock.com
d2kpyvh

Kiedy zmiana czasu na zimowy 2019?

Zmiany czasu na zimowy dokonujemy zawsze w ostatni weekend października. W 2019 roku czas zimowy wprowadzimy w nocy z 26 na 27 października. Wskazówki zegara przesuniemy wtedy z godziny 3 na 2. Oznacza to, że nasz weekend będzie o godzinę dłuższy.

Kolejne zamieszanie z czasem w roli głównej czeka nas na wiosnę. Dokładnie w nocy z 28 na 29 marca przesuniemy wskazówki z godziny 2 na 3 i wprowadzimy czas letni. Ta zmiana czasu będzie oznaczać, że nasz weekend będzie o godzinę krótszy.

Kiedy ostatnia zmiana czasu?

Zmiana czasu zostanie wycofana. Za takim rozwiązaniem w specjalnej ankiecie opowiedziała się zdecydowana większość uczestników ankiety. W odpowiedzi na oczekiwania społeczeństwa, Parlament Europejski przygotował odpowiedni projekt dyrektywy, którzy został przegłosowany w maju 2019 roku.

d2kpyvh

Na jego podstawie kraje członkowski do kwietnia 2020 roku będą musiały podjąć decyzję, który czas (letni czy zimowy) będzie u nich obowiązywał po ostatniej zmianie czasu. Niewykluczone, że wszystkie kraje wspólnoty zdecydują się wprowadzić ten sam czas.

Do ostatniej zmiany czasu w historii ma dojść w 2021 roku. Po raz ostatni zegarki przestawimy w marcu lub w październiku. Wszystko zależy od tego, który czas zdecydujemy się wprowadzić.

d2kpyvh

Podziel się opinią

Share
d2kpyvh
d2kpyvh
Więcej tematów