Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2021 już niedługo. W którą stronę przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu z zimowego na letni 2021. Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki? Czy tym razem wskazówki cofamy, czy przesuwamy do przodu?

Zmiana czasu 2021Zmiana czasu 2021Źródło: Pixabay
d1y6ufm
d1y6ufm

Zmiana czasu 2021. Czy tym razem śpimy dłużej, czy krócej?

Kiedy nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni? Kiedy przestawić zegarki? Od kiedy będziemy funkcjonować według czasu letniego?

Zmiana czasu następuje w Polsce dwa razy do roku. Pierwszy raz odbywa się wiosną - wtedy przechodzimy na czas letni. Drugi raz ma miejsce jesienią, gdy zmieniamy czas na zimowy. Ponieważ wielkimi krokami zbliża się pierwsza zmiana, sprawdziliśmy, kiedy dokładnie przestawić wskazówki zegara. Od kiedy będzie obowiązywał czas letni?

Zmiana czasu z zimowego na letni odbywa się co roku końcem marca. Zwykle przeprowadzana jest w czasie weekendu, kiedy większość Polaków nie musi iść do pracy. Tym razem zmiana czasu na letni nastąpi w pierwszy wiosenny weekend, czyli 27-28 marca. Dokładnie o godzinie 2:00 w nocy, 28 marca, czas zmieni się z zimowego na letni. Jak to się będzie odbywało? W którą stronę należy przestawić zegarki? Ci, którzy w tym dniu nie będą pracować na nocną zmianę, będą spać dłużej czy krócej?

Zmiana czasu z zimowego na letni 2021. W którą stronę przestawić zegarki?

Wiosenna zmiana czasu wiąże się z "utratą" godziny. Oznacza to, że po przesunięciu wskazówek zegara do przodu, doba w dniu zmiany czasu będzie o godzinę krótsza. W nocy 28 marca 2021 zegarki należy przestawić z 2:00 na 3:00. Brakującą godzinę odzyskamy dopiero jesienią, gdy w ostatni weekend października będziemy zmieniać czas na zimowy.

d1y6ufm

__

Szeroki wybór zegarów ściennych za niewielkie pieniądze! Szczegóły znajdziesz na stronie kod rabatowy ikea.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas kupując produkty naszych partnerów po kliknięciu w linki zamieszczone w tekście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1y6ufm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y6ufm
Więcej tematów