Trwa ładowanie...

Zmiana czasu 2020. Kiedy przestawimy zegarki na czas zimowy?

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmienimy czas na zimowy? Co roku czynimy to w październiku.

Share
Zmiana czasu 2020
Zmiana czasu 2020Źródło: Pixabay
d22bwpd

Zmiana czasu 2020. Czy będzie to ostatnia zmiana?

Jeszcze nie tak dawno wszystko wskazywało na to, że w 2020 roku po raz ostatni dojdzie do zmiany czasu. W Europie przeprowadzono referendum, w którym większość opowiedziała się za końcem zmiany czasu. Unia Europejska rozpoczęła nawet specjalne procedury. Szczegóły dotyczące rezygnacji z obowiązku zmiany czasu miały dopracować między sobą poszczególne państwa członkowskie.

Rozmowy jednak spełzły na niczym i utknęły w martwym punkcie. Nie wiadomo, kiedy zniknie obowiązek zmiany czasu dwa razy w roku. W Polsce przeprowadzono konsultacje na temat zmiany czasu, z których wynikało, że ponad 78 procent dorosłych Polaków jest za tym, by nie przestawiać zegarków. Z rządowych danych wynika, że większość Polaków woli czas letni i ten miałby obowiązywać, gdyby zrezygnowano ze zmiany czasu.

d22bwpd

Każdego roku dwukrotnie zmieniamy czas. Pierwszej zmiany w 2020 roku dokonaliśmy w ostatni weekend marca. W nocy z 28 na 29 marca przestaliśmy wskazówki zegarów z godziny 2:00 na 3:00. W nocy z 25 na 26 października nastąpi zmiana czasu 2020 na zimowy.

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu na zimowy?

Nadchodzi jesień, a co za tym idzie coraz bliżej jest do zmiany czasu z letniego na zimowy. Kiedy zmiana czasu na zimowy? W tym roku zmiana czasu wypada na noc z 24 na 25 października. Przestawiamy wtedy wskazówkę z godziny 3 na 2 i śpimy o godzinę dłużej.

Zmiana czasu na zimowy sprawia, że wcześniej będzie zachodzić słońce, ale i wcześniej będzie wschodzić. Pracownicy, którzy będą pracować w nocy z 25 na 26 października, muszą się liczyć z wydłużonym dyżurem, ale pracodawca musi zapłacić im za nadgodziny lub oddać przepracowaną godzinę w inny dzień.

Bezkarność urzędników. Bogdan Zdrojewski mówi o absurdzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22bwpd

Podziel się opinią

Share
d22bwpd
d22bwpd
Więcej tematów