Trwa ładowanie...
d33shdu

Zmiana czasu 2020. Już niedługo dzień będzie dłuższy. Kiedy zmiana czasu na letni?

Dni stają się coraz dłuższe, ale najlepsze dopiero przed nami. W ostatni weekend marca przesuniemy czas o godzinę do przodu i będzie jasno jeszcze dłużej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu na letni 2020 już w nocy z 28 na 29 marca
Zmiana czasu na letni 2020 już w nocy z 28 na 29 marca (Fotolia)
d33shdu

20 marca zaczyna się kalendarzowa wiosna, ale ta pora roku zaczyna być najbardziej odczuwalna w momencie zmiany czasu z zimowego na letni. Dni stają się dłuższe, do późnych godzin popołudniowych jest jasno i w wielu ludzi wstępuje nowa energia.

Kiedy zmiana czasu w Polsce?

Data zmiany czas z zimowego na letni co roku nieznacznie się zmienia. W poprzednim przestawialiśmy zegarki w nocy z 30 na 31 marca. W tym roku na czas letni przejdziemy w nocy z 28 na 29 marca. Za rok zrobimy to o jeden dzień wcześniej.

d33shdu

Zegarki należy przestawić o godzinę do przodu, a dokładniej z godziny 2:00 na 3:00. Konsekwencją będzie fakt, że tej jednej nocy będziemy spać o godzinę krócej. Potem jednak będziemy się cieszyć dłuższymi dniami.

Ostatnia zmiana czasu. Czy to dojdzie do skutku?

W 2019 roku wielu Polaków ucieszyła informacja, że Parlament Europejski zabrał się za zmianę czasu. Pojawił się pomysł, by całkowicie zrezygnować z takiego rozwiązania i na stałe wprowadzić jeden czas, obowiązujący przez cały rok. Radość jednak szybko została zahamowana.

Europejscy parlamentarzyści przegłosowali rezygnację ze zmian czasu od 2021 roku, ale szybko pojawiły się głosy niezadowolenia. Wcielenie pomysłu w życie zablokowały władze krajów członkowskich Unii Europejskiej.

W Radzie UE zdecydowana większość przedstawicieli europejskich stolic jest za pozostawieniem zmian czasu. W tym gronie jest także Warszawa. Projekt jest zbyt mało szczegółowy, a obaw bardzo dużo. Jedna z nich dotyczy tego, że nie sprecyzowano, jak przebiegałyby różne strefy czasowe po wprowadzonych zmianach.

d33shdu

Podziel się opinią

Share
d33shdu
d33shdu
Więcej tematów