WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarła najstarsza osoba na świecie

W domu opieki w Los Angeles zmarła 115-letnia Amerykanka Gertrude Baines, najstarsza osoba na świecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

- Kobieta doznała ataku serca, lecz dopiero po autopsji będzie można stwierdzić przyczynę zgonu - poinformował jej wieloletni lekarz dr Charles Witt. - Widziałem ją dwa dni temu i czuła się dobrze. Wyglądała świetnie. Była w dobrej formie psychicznej. Często się uśmiechała - podkreślił lekarz.

Pani Baines, urodzona w 1894 roku w Shellman w stanie Georgia, była najstarszą osobą na świecie po tym, gdy w styczniu zmarła 115-letnia Portugalka Maria de Jesus. Przeżyła całą swą rodzinę, w tym córkę, która umarła na tyfus. Po ukończeniu w kwietniu 115 lat powiedziała, że "tak długie życie jest jak wygrana na genetycznej loterii".

Czarnoskóra nestorka brała udział w ostatnich wyborach prezydenckich, głosując na Baracka Obamę. W wywiadzie telewizyjnym powiedziała wtedy, że oddała głos na niego, ponieważ "jest on za kolorowymi". Na 115. urodziny otrzymała specjalny list od Obamy.

WP

- Obecnie najstarszą osobą jest 114-letnia Kama Chinen z Japonii - uważa dr Stephen Colen z Ośrodka Badań Gerontologicznych. Chinen urodziła się 10 maja 1895 roku.

Najdłużej na świecie żyła Jeanne-Louise Calment. Miała 122 lata, gdy umarła 4 sierpnia 1997 roku w Arles we Francji.

Polub WP Wiadomości
WP
WP