Trwa ładowanie...
d1knisr
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarła Lynn Anderson, legenda muzyki country

W wieku 67 lat zmarła amerykańska piosenkarka, ikona muzyki country, Lynn Anderson - poinformowała rodzina artystki. Największy przebój Anderson to "Rose Garden", który przyniósł jej nagrodę Grammy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lynn Anderson
Lynn Anderson (PAP/EPA)
d1knisr

Anderson urodziła się 26 września 1947 roku w Grand Forks. Zaczęła śpiewać, mając sześć lat. Jako nastolatka występowała w lokalnym programie telewizyjnym "Caravan Country".

W swej karierze Anderson zdobyła wiele nagród. Do jej największych przebojów, obok "Rose Garden", należą takie piosenki jak "Ride, Ride, Ride", "Top of the World" i "Cry". Poza karierą muzyczną artystka brała udział w wielu wyścigach konnych. Wygrała 16 mistrzostw w USA i osiem światowych.

Piosenkarka zmarła na atak serca w szpitalu w stolicy amerykańskiej muzyki country, Nashville, w stanie Tennessee.

d1knisr

Podziel się opinią

Share

d1knisr

d1knisr
Więcej tematów