WP
Zmarła księżna Alby - jedna z najbogatszych kobiet w Hiszpanii. Miała 88 lat
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarła księżna Alby - jedna z najbogatszych kobiet w Hiszpanii. Miała 88 lat

W wieku 88 lat zmarła po chorobie jedna z najbogatszych kobiet w Hiszpanii, księżna Alby - Maria del Rosario Cayetana Alfonsa Victoria Eugenia Francisca Fitz-James Stuart y Silva. O zdarzeniu poinformowały hiszpańskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Do księżnej Alby należały zamki, pałace, majątki ziemskie, a także zbiór dzieł sztuki, w tym obrazy takich mistrzów jak Tycjan, Goya i Velazquez. Mówiono kiedyś, że mogłaby podróżować przez całą Hiszpanię, nie opuszczając swych posiadłości. Miała podobno więcej tytułów szlacheckich niż brytyjska królowa Elżbieta II. Wartość jej majątku szacuje się nawet na 3,5 miliarda euro.

Księżna Alby budziła wiele kontrowersji. W październiku 2011 roku poślubiła młodszego od niej o 25 lat urzędnika, było to jej trzecie małżeństwo. Kolejne zamążpójście odradzały jej dzieci z pierwszego małżeństwa i król Juan Carlos, którego księżna - zgodnie ze starą tradycją rodzinną - poprosiła o zgodę. Obawiali się, że nowemu wybrankowi zależało na jej majątku.

WP

Arystokratka przeforsowała jednak swą wolę. Dzieciom przekazała część swego majątku, aby rozwiać ich obawy. Ostatecznie - jak donosiły hiszpańskie media - także król przystał na ślub.

Polub WP Wiadomości
WP
WP