Trwa ładowanie...
20-11-2014 10:45

Zmarła księżna Alby - jedna z najbogatszych kobiet w Hiszpanii. Miała 88 lat

W wieku 88 lat zmarła po chorobie jedna z najbogatszych kobiet w Hiszpanii, księżna Alby - Maria del Rosario Cayetana Alfonsa Victoria Eugenia Francisca Fitz-James Stuart y Silva. O zdarzeniu poinformowały hiszpańskie media.

dwnqztw
dwnqztw

Do księżnej Alby należały zamki, pałace, majątki ziemskie, a także zbiór dzieł sztuki, w tym obrazy takich mistrzów jak Tycjan, Goya i Velazquez. Mówiono kiedyś, że mogłaby podróżować przez całą Hiszpanię, nie opuszczając swych posiadłości. Miała podobno więcej tytułów szlacheckich niż brytyjska królowa Elżbieta II. Wartość jej majątku szacuje się nawet na 3,5 miliarda euro.

Księżna Alby budziła wiele kontrowersji. W październiku 2011 roku poślubiła młodszego od niej o 25 lat urzędnika, było to jej trzecie małżeństwo. Kolejne zamążpójście odradzały jej dzieci z pierwszego małżeństwa i król Juan Carlos, którego księżna - zgodnie ze starą tradycją rodzinną - poprosiła o zgodę. Obawiali się, że nowemu wybrankowi zależało na jej majątku.

Arystokratka przeforsowała jednak swą wolę. Dzieciom przekazała część swego majątku, aby rozwiać ich obawy. Ostatecznie - jak donosiły hiszpańskie media - także król przystał na ślub.

dwnqztw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwnqztw
Więcej tematów