Trwa ładowanie...

Zmarła druga ofiara imprezy studenckiej w Bydgoszczy

W bydgoskim szpitalu zmarł 21-letni student ranny podczas imprezy na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym (UTP) - informuje TVN24. To już druga śmiertelna ofiara studenckiej zabawy.

Share
Zmarła druga ofiara imprezy studenckiej w Bydgoszczy
Źródło: PAP, Fot: Tytus Żmijewski
d598a70

W nocy ze środy na czwartek w budynkach dydaktycznych uczelni, w łączniku między pomieszczeniami, w których odbywała się studencka impreza, uczestnicy zaczęli się w pewnym momencie wzajemnie tratować. Obrażenia odniosło w sumie 11 osób, najciężej poszkodowana studentka UTP zmarła. Trzy inne osoby trafiły do bydgoskich szpitalach.

Śledztwo w sprawie zdarzenia wszczęła Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ. Jest ono prowadzone "pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób, a także w związku ze spowodowaniem śmierci uczestnika zdarzenia".

d598a70

Okoliczności zdarzenia na UTP wyjaśnić ma też specjalna komisja powołana przez rektora. Na jej wniosek zawieszony został prorektor ds. dydaktycznych i studenckich. W ciągu najbliższych dwóch tygodni komisja przygotować ma raport.

Według ustaleń policji w imprezie brało udział ok. 1,2 tys. studentów. Według władz uczelni, w imprezie łącznie uczestniczyło ok. tysiąca osób, a jednocześnie w budynkach mogło przebywać ok. 700-800 osób.

d598a70

Podziel się opinią

Share
d598a70
d598a70
Więcej tematów