Trwa ładowanie...
ycipk-2v9gv1
ycipk-2v9gv1
IAR

Zmarł znany reżyser teatralny Henryk Baranowski

Już za życia był legendą. Czarował nas swoją wyobraźnią i talentem. Był reżyserem, od zawsze związany teatrem. Dziś, w wieku 70 lat, po długiej i bardzo ciężkiej chorobie, zmarł Henryk Baranowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2v9gv1

Tę smutną wiadomość przekazał nam dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Wspominał zmarłego jako legendę teatru europejskiego i dyrektora bardzo wielu teatrów w Polsce, a ostatnio Teatru Śląskiego w Katowicach. Janusz Kukuła dodał, że odejście Henryka Baranowskiego jest wielką stratą dla całej kultury europejskiej.

Podkreślił że zmarły był człowiekiem wielkiego formatu, który stworzył swój własny, jedyny w swoim rodzaju, język teatralny. Janusz Kukuła mówił też, że Henryk Baranowski reżyserował właściwie w całej Europie oraz stwierdził, że jego strata na pewno odbije się echem po całym świecie, bo zostawił wielki, piękny ślad w kulturze europejskiej. Janusz Kukuła dodał, że bez Henryka Baranowskiego teatr polski i europejski będzie znacznie uboższy.

Janusz Kukuła przypomniał także, że Henryk Baranowski czarował również radiosłuchaczy. We współpracy z Polskim Radiem wyreżyserował wiele ważnych słuchowisk. Wśród adaptowanych powieści były utwory Jamesa Joyce'a, Thomasa Bernharda i Anny Burzyńskiej.

ycipk-2v9gv1
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2v9gv1

ycipk-2v9gv1
ycipk-2v9gv1
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów