Trwa ładowanie...
d2h5swr

Zmarł Zbigniew Korpolewski. Artysta miał 84 lata

Nie żyje Zbigniew Korpolewski - aktor, reżyser i prezenter przedstawień rozrywkowych. Prowadził autorski program satyryczny "Loża", był także dyrektorem w stołecznym Teatrze "Syrena". Artysta przeszedł w grudniu operację serca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Korpolewski był artystą estradowym, aktorem, reżyserem i prezenterem.
Zbigniew Korpolewski był artystą estradowym, aktorem, reżyserem i prezenterem. (East News, Fot: PIOTR FOTEK/REPORTER)
d2h5swr

Informację o śmierci Korpolewskiego przekazał portal tvp.info.

"Pani Irenie Santor,Honorowej Obywatelce Stolicy wyrazy współczucia z powodu śmierci Zbigniewa Korpolewskiego" - napisała na Twitterze była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zbigniew Korpolewski urodził się 5 września 1934 roku. Prowadził koncerty The Rolling Stones i The Animals. Wraz z Jerzym Połomskim, Ireną Kwiatkowską i partnerką życiową, Ireną Santor występował w Anglii, Australii, USA, Kanadzie.

d2h5swr

Wraz z Tadeuszem Rossem występował w Telewizji Polskiej w autorskim programie satyrycznym "Loża". Był dyrektorem Zakładu Widowisk Estradowych, wchodzącego w skład Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych. Przed przejściem na emeryturę był dyrektorem w stołecznym Teatrze "Syrena". Jest autorem tekstów satyrycznych dla Hanki Bielickiej i do kabaretów "Dudek", "Egida".

W kwietniu 2013 r. został odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

W grudniu ubiegłego roku Korpolewski przeszedł poważną operację serca. Dwa i pół miesiąca przebywał w szpitalu. Później został przeniesiony do Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Zamieszkała z nim tam również jego partnerka, Irena Santor.

Źródło: tvp.info, Wikipedia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2h5swr

Podziel się opinią

Share

d2h5swr

d2h5swr
Więcej tematów