Trwa ładowanie...
d2oeyh4
d2oeyh4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł pobity strażnik Schroniska dla Nieletnich w Chojnicach

Zmarł pobity przez czterech nastolatków pracownik ochrony Schroniska dla Nieletnich w Chojnicach (Pomorskie) - poinformował tamtejszy prokurator rejonowy Mirosław Orłowski. Mężczyzna od poniedziałku był leczony w chojnickim szpitalu. Trafił tam w bardzo ciężkim stanie - miał poważny uraz głowy i mózgu. Był operowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2oeyh4

Drugi z pobitych mężczyzn, kierownik warsztatu, powoli wraca do zdrowia. Ma złamane żebro. Po opatrzeniu został wypisany ze szpitala.

Zarzuty w śledztwie prowadzonym przez prokuraturę w Chojnicach przedstawiono dotychczas 17-latkowi z Gdańska (Pomorskie). Chłopak jest podejrzany o czynną napaść na funkcjonariusza publicznego, której skutkiem był ciężki uszczerbek na zdrowiu, za co grozi od dwóch do 12 lat więzienia. W minioną środę sąd aresztował go na 3 miesiące. Prokuratura nie podaje, czy 17-latek przyznał się do zarzutu.

Trzech 16-letnich uczestników napadu prokuratura chce w tej sprawie ścigać jak dorosłych. 16-latkowie pochodzą z Inowrocławia, Torunia i Włocławka (Kujawsko-Pomorskie). Do sądów rodzinnych i nieletnich w tych miastach wysłane zostały już wnioski w tej sprawie - powiedział prokurator Orłowski.

d2oeyh4

Po śmierci strażnika wniosek dotyczący nastolatka z Torunia będzie uzupełniany z usiłowania zabójstwa na jego dokonanie. Taki zarzut zamierzają przedstawić chłopakowi chojniccy śledczy. Zgodnie z Kodeksem karnym nieletniemu grozi za taki czyn do 25 lat więzienia.

Do napaści na pracownika ochrony schroniska i kierownika warsztatu doszło w poniedziałek 16 lipca. Nastolatkowie pobili mężczyzn w warsztacie narzędziami i metalowymi elementami ogrodzenia, po czym uciekli ze schroniska.

Zapoczątkowana brutalnym atakiem ucieczka nieletnich trwała - jak podało w komunikacie schronisko w Chojnicach - 40 minut. Do napaści doszło o godz. 12.35. O 13.15 cała czwórka została ujęta ok. 1,5 km od schroniska.

W chojnickim schronisku nastolatkowie oczekiwali na umieszczenie w zakładach poprawczych za rozboje, pobicia i zniszczenie mienia. Chłopak, który jest mieszkańcem Inowrocławia, jest dodatkowo podejrzany o usiłowanie zabójstwa miejscowego policjanta.

d2oeyh4

Na początku czerwca br. nastolatek, który był poszukiwany w celu umieszczenia w schronisku, zadzwonił do inowrocławskiej komendy, podając miejsce pobytu. Kiedy policjanci przyjechali pod wskazany adres, 16-latek zaatakował ich nożem - jednego z funkcjonariuszy zranił w rękę.

Chłopak został obezwładniony i zatrzymany. Policjant trafił do szpitala. Rana okazała się niegroźna dla życia. Choć sąd rodzinny i nieletnich zgodził się na wniosek prokuratury o ściganie go jak dorosłego, chłopak na mocy wcześniejszego nakazu został umieszczony w schronisku w Chojnicach. Po ataku na pracowników tej placówki, jego sytuacja się zmieniła.

W środę zastępca prokuratora rejonowego w Inowrocławiu Sławomir Głuszek poinformował, że 16-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany i trafił do zwykłej placówki penitencjarnej dla dorosłych.

d2oeyh4

Podziel się opinią

Share

d2oeyh4

d2oeyh4
Więcej tematów