Trwa ładowanie...
d33tj6b
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł były premier Belgii Leo Tindemans

Dwukrotnie stojący w latach 70. na czele rządu Belgii Leo Tindemans zmarł w wieku 92 lat. W 1979 roku ten chadecki polityk, znany jako "Mister Europa", dostał się do Parlamentu Europejskiego zdobywając rekordowe poparcie wyborców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmarł były premier Belgii Leo Tindemans
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d33tj6b

Informację o śmierci byłego szefa rządu zamieściła na stronie internetowej Partia Chrześcijańsko-Demokratyczna i Flamandzka. W oświadczeniu podkreślono, że Belgia straciła "wyjątkowego państwowca, który był ucieleśnieniem polityki dla całego pokolenia".

Tindemans był dwukrotnie premierem Belgii - od kwietnia 1974 do października 1978 roku. W 1979 roku dostał się do Parlamentu Europejskiego uzyskując rekordową liczbę 983 tys. głosów. Do dziś ten wynik nie został pobity w Belgii. W 1981 roku Tindemans powrócił do kraju i objął tekę ministra spraw zagranicznych. Sprawował tę funkcję do 1989 roku. Wycofał się z polityki i przeszedł na emeryturę w 1999 roku.

d33tj6b

Podziel się opinią

Share

d33tj6b

d33tj6b
Więcej tematów