Trwa ładowanie...
d3u83zy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł były premier Belgii Leo Tindemans

Dwukrotnie stojący w latach 70. na czele rządu Belgii Leo Tindemans zmarł w wieku 92 lat. W 1979 roku ten chadecki polityk, znany jako "Mister Europa", dostał się do Parlamentu Europejskiego zdobywając rekordowe poparcie wyborców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d3u83zy

Informację o śmierci byłego szefa rządu zamieściła na stronie internetowej Partia Chrześcijańsko-Demokratyczna i Flamandzka. W oświadczeniu podkreślono, że Belgia straciła "wyjątkowego państwowca, który był ucieleśnieniem polityki dla całego pokolenia".

Tindemans był dwukrotnie premierem Belgii - od kwietnia 1974 do października 1978 roku. W 1979 roku dostał się do Parlamentu Europejskiego uzyskując rekordową liczbę 983 tys. głosów. Do dziś ten wynik nie został pobity w Belgii. W 1981 roku Tindemans powrócił do kraju i objął tekę ministra spraw zagranicznych. Sprawował tę funkcję do 1989 roku. Wycofał się z polityki i przeszedł na emeryturę w 1999 roku.

d3u83zy

Podziel się opinią

Share

d3u83zy

d3u83zy
Więcej tematów