Trwa ładowanie...
d2p9749
d2p9749
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zmarł autor przebojów "Przeżyj to sam" i "Daj mi tę noc"

W Poznaniu zmarł autor tekstów piosenek, twórca kabaretowy i dziennikarz radiowy Andrzej Sobczak. Miał 65 lat. Największą popularność przyniosły mu teksty piosenek pisane m.in. dla zespołów Turbo, Lombard czy Bolter .
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2p9749

Andrzej Sobczak był autorem tekstów piosenek, m.in. "Przeżyj to sam", którą wykonywał Lombard, utworu "Dorosłe dzieci" - miał ją w repertuarze zespół Turbo czy "Daj mi tę noc" - przeboju grupy Bolter. Jego utwory śpiewali też Urszula Sipińska i Bogusław Mec.

Sobczak przez wiele lat współpracował z poznańskim Radiem Merkury, był producentem filmów dokumentalnych, twórcą kabaretowym, felietonistą i autorem bajek dla dzieci.

Jak powiedział Grzegorz Stróżniak, lider zespołu Lombard, Andrzej Sobczak był jedną z najważniejszych postaci w historii zespołu. - Napisał tekst do utworu "Przeżyj to sam", który stał się hymnem kolejnych pokoleń Polaków. Mieliśmy wielkie szczęście, bo utwór ten ocalił zespół Lombard od zapomnienia, pomógł przetrwać najtrudniejsze chwile. Był wspaniałym obserwatorem, niezwykle wrażliwym człowiekiem i bardzo skromnym. Zawsze mogliśmy liczyć na jego pomoc i wsparcie - powiedział Stróżniak.

Artysta od sierpnia 2010 r. zmagał się z chorobą nowotworową. Pogrzeb Andrzeja Sobczaka odbędzie się 7 czerwca w Poznaniu.

d2p9749

Podziel się opinią

Share

d2p9749

d2p9749
Więcej tematów