Trwa ładowanie...

Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Zabezpieczono towar warty 4 mln zł

Funkcjonariusze CBŚP i śląskiej straży granicznej zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów, dwie krajalnie tytoniu i trzy magazyny. W związku ze sprawą zatrzymano 9 osób, z czego 4 trafiły do aresztu.

Share
Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Zabezpieczono towar warty 4 mln zł
Źródło: Policja.pl
d4irvhy

Policjanci Centralnego Biura Śledczego i funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do zamknięcia nielegalnie funkcjonującej fabryki papierosów. Obok zakładu działały dwie krajalnie tytoniu i trzy magazyny, gdzie składowano gotowe wyroby - informuje portal policja.pl.

Ponadto zabezpieczono ponad milion sztuk papierosów i 4 tony krajanki tytoniowej oraz komponenty do jej produkcji. Wartość towaru oraz maszyn do jego produkcji szacuje się na 4 mln zł. Z kolei wstępne ustalenia wskazują, że straty skarbu państwa wyniosły blisko 5 mln zł.

Zobacz także: Polka musiała przejść test ze znajomości polskiego na angielskiej granicy.

W związku ze sprawą zatrzymano 9 podejrzanych, w tym jednego obywatela Bułgarii. Zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także wytwarzania wyrobów tytoniowych bez stosownych pozwoleń i opłacania podatków. 4 osoby trafiły do aresztu na trzy miesiące, a pozostali dostali policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Źródło: policja.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4irvhy

Podziel się opinią

Share
d4irvhy
d4irvhy
Więcej tematów