Trwa ładowanie...
d1ph2ld
d1ph2ld
x-news/TVN 24

Złapano drugiego z uciekinierów z więzienia w stanie Nowy Jork

David Sweat, drugi z uciekinierów z więzienia o zaostrzonym rygorze w stanie Nowy Jork, został w niedzielę postrzelony przez policję w pobliżu granicy z Kanadą i przewieziony do szpitala. Jego wspólnik został zastrzelony przez policję dwa dni wcześniej.
Share
d1ph2ld

Sweat został dwukrotnie postrzelony w klatkę piersiową i schwytany 3 km od granicy z Kanadą - poinformował gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo. "Koszmar nareszcie się skończył" - powiedział.

Po schwytaniu więzień został przewieziony do szpitala; jego stan jest stabilny. Wcześniej media informowały, że obrażenia 35-letniego mężczyzny zagrażają jego życiu.

d1ph2ld

Drugi z uciekinierów 49-letni Richard Matt zginął w piątek w rejonie jeziora Titus w pobliżu granicy z Kanadą, dokąd - według policji - zbiegli więźniowie próbowali się przedostać.

Spektakularną ucieczkę odkryto 6 czerwca podczas porannego liczenia więźniów. Groźni przestępcy, którzy zostali skazani na dożywocie za zabójstwa, zbiegli w nocy, choć cele były kontrolowane co dwie godziny. Więźniowie wykonali z ubrań manekiny, dzięki którym strażnicy byli przekonani, że spokojnie śpią.

Wcześniej udało im się wyciąć otwory w stalowych ścianach, a następnie wykopać tunel, którym wydostali się poza mury więzienia w Dannemora, przy granicy z Kanadą. W poszukiwaniach uczestniczyło ponad 200 policjantów z psami, a także funkcjonariusze agencji federalnych. W obławie brały udział także policyjne śmigłowce.

O pomoc w ucieczce oskarżono jedną z pracownic więzienia oraz funkcjonariusza straży więziennej.

d1ph2ld

Podziel się opinią

Share
d1ph2ld
d1ph2ld
Więcej tematów