Trwa ładowanie...
d3wedau
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zjednoczona Lewica: 17 października konwencja poświęcona m.in. pracy i Śląskowi

17 października odbędzie się na Śląsku konwencja poświęcona m.in. sytuacji w tym regionie, górnictwu, pracy i gospodarce - zapowiedzieli w czwartek w Gliwicach przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy, którzy wraz z liderką Barbarą Nowacką spotkali się z górnikami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zjednoczona Lewica: 17 października konwencja poświęcona m.in. pracy i Śląskowi
(PAP, Fot: Grzegorz Michałowski)
d3wedau

- 17 października Zjednoczona Lewica, z ludźmi pracy i związkami zawodowymi, tutaj na Śląsku przedstawi alternatywę dla Śląska, alternatywę dla tych rządów Platformy i PSL, które złamały w styczniu podpisaną umowę - powiedział podczas konferencji prasowej towarzyszący Nowackiej rzecznik SLD Dariusz Joński.

Dodał, że będzie to m.in. konwencja "z pomysłem na polskie górnictwo, na Śląsk".

Decyzja o zorganizowaniu konwencji, jak powiedział, została podjęta wspólnie ze związkowcami "z Sierpnia 80, OPZZ i całą Zjednoczoną Lewicą".

d3wedau

Liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka, która w czwartek spotkała się w Zabrzu i Gliwicach m.in. z górnikami, wdowami po górnikach, przedstawicielami związków, powiedziała, że "spotkania pokazały", że "nie ma żadnego rozdźwięku pomiędzy pracownikami i liderami związków zawodowych".

- Wszyscy mówią to samo: chcemy mieć pracę, ale też chcemy być traktowani godnie. Nie chcemy więcej od budżetu, chcemy od budżetu tyle by gospodarka mogła działać, bo też się do niej dokładamy. (...) Z tych rozmów już dzisiaj wiemy, że potrafimy wspólnie to wypracować - powiedziała.

Zapytana przez dziennikarzy o tematykę planowanej na Śląsku konwencji powiedziała, że "zostanie przedstawione podsumowanie polityki gospodarczej, polityki społecznej". Dodała, że konwencja pokaże "jak Zjednoczona Lewica widzi gospodarkę, jak widzi pracę" a dzięki temu, że w konwencji wezmą udział liderzy związków zawodowych będzie ona miała "wymiar pro pracowniczy" z naciskiem na funkcjonowanie praw pracowniczych.

Kolejnym ważnym tematem będzie kwestia konsolidacji górnictwa z energetyką.

d3wedau

- Górnicy mają świadomość, że węgiel to nie jest jedyne zabezpieczenie naszej energetyki. O tym też trzeba rozmawiać, że należy połączyć węgiel z energetyką - o tym też będziemy mówili 17 października - poinformowała.

Przedstawiciele Zjednoczonej Lewicy, podkreślali, że planowana konwencja będzie takim "ostatnim mocnym uderzeniem" podczas tej kampanii.

d3wedau

Podziel się opinią

Share

d3wedau

d3wedau
Więcej tematów