Trwa ładowanie...
dwd1css

Ziobro w studiu WP: ministerstwo sprawiedliwości nie uczestniczy w tworzeniu nowej ustawy o TK

Ministerstwo sprawiedliwości nie uczestniczy w tworzeniu nowej ustawy PiS o TK - oświadczył w #dziejesienazywo szef tego resortu Zbigniew Ziobro. Minister tłumaczył, że za obecny kryzys odpowiedzialna jest PO, która usiłowała zawłaszczyć Trybunał, by móc blokować ustawy nowego rządu. - Platforma chciała powiedzieć tak: idźcie sobie, Polacy, na wybory, wybierajcie kogo chcecie, a my wam i tak pokażemy gest Kozakiewicza. Przepraszam, to jest mocne, ale taka jest prawda - stwierdził.

Share
dwd1css

Zdaniem Ziobro rozwiązać obecny kryzys może jedynie powołanie nowego Trybunału Konstytucyjnego. - Trybunał musi być pluralistyczny, aby odzwierciedlał realny układ sił na scenie politycznej. Nie może być zdominowany przez jedną partię, co chciała zrobić Platforma - tłumaczył minister.

Ziobro zasugerował też autorom nowej ustawy o TK, by przenieśli siedzibę Trybunału do innego miasta. - Trzeba oddzielić sędziów od polityków, by nie byli na co dzień pod presją polityczną. Ja bym ich wysłał do Gniezna albo Białej Podlaskiej - tłumaczył.

dwd1css

Podziel się opinią

Share
dwd1css
dwd1css
Więcej tematów