Trwa ładowanie...
ycipk-1z3whd
ycipk-1z3whd
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ziobro, Kurski i Cymański wyrzuceni z PiS

Komitet polityczny PiS podjął decyzję wykluczenia panów Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego - poinformował rzecznik PiS Adam Hofman. Chwilę potem Zbigniew Ziobro wyszedł do dziennikarzy z krótkim komunikatem: - To bardzo zła decyzja - powiedział. Jacek Kurski powiedział z kolei, że zostali bardzo niesprawiedliwie potraktowani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-1z3whd

Źródło: TVN24

Hofman: decyzja dużą większością głosów

Jak mówił Adam Hofman, decyzja została podjęta w głosowaniu tajnym "bardzo dużą większością głosów". Za pozostaniem w PiS-ie Tadeusza Cymańskiego głosowały cztery osoby, a za pozostaniem Zbigniewa Ziobry i Jacka Kurskiego - po trzy.

ycipk-1z3whd

Wobec tych trzech polityków toczyło się postępowanie dyscyplinarne w partii w związku z m.in. ich publicznymi wypowiedziami. Ziobro mówił o konieczności demokratyzacji PiS oraz otwarcia się partii na inne środowiska.

W piątek po południu w ramach tego postępowania z Ziobrą, Cymańskim i Kurskim rozmawiał rzecznik dyscypliny PiS Karol Karski. Karski rekomendował ich wykluczenie.

Ziobro: krzywdząca decyzja

- Po szóstych przegranych z rzędu przez PiS wyborach, zdecydowaliśmy się przedstawić wizję i plan do zwycięstwa, dziś spotkaliśmy się za to z decyzją o wyrzuceniu z partii - mówił Zbigniew Ziobro.

ycipk-1z3whd

Jak dodał, to krzywdząca decyzja dla polskiej prawicy. - Liczymy na to, że polska prawica może być jednością, mamy zły rząd, przygotowaliśmy wizję zmian, która daje nadzieję na zwycięstwo, za to zostaliśmy dziś wyrzuceni z partii, dla której tak wiele zrobiliśmy - dodał były już polityk PiS.

Ziobro zaznaczył, że będą się od decyzji komitetu politycznego PiS odwoływać.

Kurski: chcieliśmy ratować PiS

- Chcieliśmy ratować PiS, polska prawica została zdławiona a my zostaliśmy skrzywdzeni i niesprawiedliwie potraktowani - tak skomentował decyzję komitetu politycznego Jacek Kurski.

ycipk-1z3whd

Kurski mówił, że on i jego koledzy zrobili wszystko, by zachować jedność prawicy. Dodał, że "widać, że są, którzy wolą rządzić prawicą za wszelką cenę, zamiast dać możliwość prawicy zwycięstwa w skali całego kraju".

Działania, za które został wykluczony z PiS, nazwał próbą reformatorską naprawy partii.

Cymański: dziwnie się czuję

Dziwnie się czuję poza PiS - mówił w programie "Rozmowa bardzo polityczna" w TVN24 Tadeusz Cymański dodając, że nie spodziewał się tak ostrej decyzji.

ycipk-1z3whd

- Wnioski rzecznika dyscypliny partyjnej były dla nas szokiem. Partia nie odniosła się do naszych postulatów i wniosków. Bez zgody Kaczyńskiego nie dojdzie do żadnych reform ani zmian. Trzeba mieć odwagę rozmawiać, również o poważnych problemach. W dobrej sprawie czasami warto przegrać - mówił Tadeusz Cymański.

Dodał, że "łatwość rozstawania się z ludźmi przez PiS musi zastanawiać". - Miałem odwagę dyskutować, rozmawiać - jest to cecha ważna - powiedział Cymański.

Jak mówił Cymański, można "wierzyć lub nie", ale wykluczeni z PiS politycy nie zastanawiali się nad tworzeniem nowej formacji politycznej.

Pytany o rozstanie i o podanie ręki, Cymański powiedział, że tak, podali sobie rękę z prezesem PiS.

ycipk-1z3whd

Na odwołanie od decyzji komitetu politycznego politycy mają tydzień.

Przeczytaj też: Absurdalny pozew przeciw Kaczyńskiemu - ma zapłacić 200 tys. zł

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1z3whd

ycipk-1z3whd
ycipk-1z3whd