Trwa ładowanie...

Ziobro komentuje zatrzymanie Kapicy. "Wyjaśnimy dlaczego podejmowano tak irracjonalne decyzje"

Prokurator Generalny uważa, że przedstawienie zarzutów dla byłego wiceministra finansów w rządzie PO-PSL jest słuszne. Jacek Kapica został zatrzymany w związku z aferą hazardową.

Share
Ziobro komentuje zatrzymanie Kapicy. "Wyjaśnimy dlaczego podejmowano tak irracjonalne decyzje"
Źródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
dfbtyii

- Zaniechania ministra doprowadziły do wysypu jednorękich bandytów. Prokuratura musi wyjaśnić, dlaczego podejmowano decyzje, które były tak irracjonalne i doprowadziły do strat skarbu państwa - mówił na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości uważa, że zatrzymanie, do którego doszło na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, jest słuszne. - Trzeba zadać pytanie, dlaczego Kapica nie podjął działań, które mogłyby ukrócić tę patologię. Nie wykluczamy, że były wywierane pewne naciski - dodaje.

Zobacz także: "Kompletnie niepoważne" zachowanie Ziobry. Lisicki w natarciu

Ziobro mówił, że wszyscy są równi wobec prawa i nie może być sytuacji w której polityk, który odpowiada za straty miliardów złotych jest inaczej traktowany niż pani, która ukradła batonik. - Wszystko jest możliwe, dzięki zmianom w strukturze prokuratury - wyjaśniał.

Za zwiększenie wpływów z podatku VAT do budżetu odpowiadają zmiany w przyjętej wcześniej ustawie o prokuraturze, a także działania zastępcy Ziobry Bogdana Święczkowskiego. Prokurator Generalny przypominał, że trzykrotnie wzrosła liczba oskarżonych o przestępstwa związane z wyłudzeniami VAT-u. z Kolei wpływy zwiększyły się o 30 mld zł, a przychody w ciągu dwóch lat zwiększyły się o ponad 4 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfbtyii

Podziel się opinią

Share
dfbtyii
dfbtyii
Więcej tematów