Trwa ładowanie...

Ziobro interweniuje ws. gwałciciela. Chce ostrzejszych konsekwencji

50-letni lekarz z Zabrza miał wykorzystywać seksualnie kobiety, które pojawiały się w jego gabinecie. Zdaniem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro objęcie ginekologa jedynie dozorem policyjnym jest niewystarczające.

Share
Ziobro interweniuje ws. gwałciciela. Chce ostrzejszych konsekwencji
Źródło: East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER
d15s25i

Do gwałtów miało dochodzić w ciągu dwóch ostatnich lat. Policja zajęła się sprawą w momencie, gdy jedna z kobiet postanowiła zeznawać.

Potem w obecności psychologa przed sądem przesłuchane zostały cztery kolejne pacjentki. Prawdziwość ich zeznań została już potwierdzona.

d15s25i

Policja z Zabrza ma uzasadnione podejrzenia, że pokrzywdzonych kobiet może być więcej. Dlatego prosi je o kontakt z komendą policji lub nadzorującą śledztwo Prokuraturą Rejonową w Zabrzu.

Reakcja ministra sprawiedliwości

Jak ustalił Onet, w sprawę zaangażował się Zbigniew Ziobro. Miał on zażądać sprawdzenia, dlaczego lekarz został objęty jedynie dozorem policyjnym, a nie wnioskowano dla niego o tymczasowe aresztowanie.

Minister sprawiedliwości i prokurator generalny uważa, że w przypadku podejrzenia o gwałt ten środek zapobiegawczy powinien być zasadą.

Na poczet przyszłych kar i zadośćuczynienia dla pokrzywdzonych zabezpieczono dwa samochody i gotówkę o łącznej wartości 90 tys. zł. Lekarzowi grozi do 12 lat więzienia.

d15s25i

Horror miał się rozgrywać od dwóch lat

Ginekolog został zatrzymany w chwili wyjazdu z domu do gabinetu. Policjanci zabezpieczyli m.in. dokumentację medyczną i laptopy. Mężczyzna ma zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Zdaniem śledczych mógł zgwałcić znacznie więcej pacjentek, a także zmuszać kobiety do poddania się innym czynnościom seksualnym.

Jak podała śląska policja, do przestępstw miało dojść w prywatnym gabinecie lekarskim w latach 2016-2018. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15s25i

Podziel się opinią

Share
d15s25i
d15s25i
Więcej tematów