Trwa ładowanie...

Zima zaatakowała. Ślisko i niebezpiecznie na drogach

Śnieg utrudnia ruch na drogach w wielu regionach Polski. Najmocniej pada na Podlasiu i północnym Mazowszu. Tam też są najtrudniejsze warunki jazdy. Ślisko i niebezpiecznie jest nawet na głównych szlakach komunikacyjnych. Trudne warunki jazdy także w Warszawie. Przez noc napadało 12 centymetrów śniegu. Służby oczyszczania pracują nieprzerwanie od 22.30, ale nie zdążyły jeszcze odśnieżyć wszystkich ulic.

d18oveg
d18oveg

Pierwszy poważny atak zimy w Warszawie - zobacz zdjęcia

"Biała" jest ekspresowa ósemka w okolicach Białegostoku, ale też dalszy odcinek tej drogi w stronę Augustowa. Fatalnie jedzie się również do przejścia granicznego w Bobrownikach. Bardzo ślisko i niebezpiecznie jest na mazowieckim odcinku drogi krajowej numer 7 na północ od Warszawy. Niebezpiecznie jest na moście przez Wisłę w Zakroczymiu.

Padająca mżawka w połączeniu z ujemną temperaturą tworzy na jezdni gołoledź. Całkowicie pokryte śniegiem są drogi krajowe w okolicach Ostrołęki, Serocka, Pułtuska i Ostrowi Mazowieckiej. Śliska jest również droga numer 62 między Sokołowem Podlaskim a Drohiczynem

Na Podkarpaciu wszystkie drogi są przejezdne ale lokalnie jest bardzo ślisko. Najgorzej jest w okolicach Rzeszowa, Łańcuta, Przeworska, Jarosławia i Lubaczowa - tam pada marznący deszcz i tworzy się gołoledź. Zimowa aura oszczędziła jedynie mieszkańców Lubelszczyzny. Nawierzchnie wszystkich dróg krajowych są czarne i mokre.

Zasypane drogi w Warszawie

Trudne warunki jazdy także w Warszawie. Przez noc napadało 12 centymetrów śniegu. Służby oczyszczania pracują nieprzerwanie od 22.30, ale nie zdążyły jeszcze odśnieżyć wszystkich ulic. Skupiają się przede wszystkich na tych, którymi kursują autobusy miejskie. Kierowcy narzekają, że na bocznych ulicach jest ślisko.

d18oveg

Rano trudno było dojechać do pracy. W akcji posypywania jezdni i usuwania śniegu uczestniczy 170 pługosolarek, trwa też odśnieżanie chodników.

Służby apelują do kierowców o ostrożność

Zdaniem synoptyków, w najbliższych godzinach sytuacja się poprawi. Służby miejskie apelują do kierowców o szczególną ostrożność i przepuszczanie pługów śnieżnych.

Zgodnie z przepisami drogi pierwszej kategorii, czyli krajowe, powinny zostać odśnieżone w ciągu czterech godzin od momentu ustania opadów, a drogi drugiej kategorii - wojewódzkie i powiatowe - w ciągu ośmiu godzin.

Policjanci ostrzegają, by uważać zwłaszcza w lasach oraz w okolicach zbiorników wodnych, na mostach i wiaduktach. Tam ze względu na możliwe występowanie lokalnej gołoledzi jest szczególnie niebezpiecznie.

d18oveg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18oveg
Więcej tematów