Trwa ładowanie...

Zima nie odpuszcza. IMGW przewiduje "niebezpieczne zjawiska meteorologiczne"

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia. Najgorzej sytuacja przedstawia się na Podkarpaciu, gdzie obowiązuje alert drugiego stopnia. Komunikaty obowiązują od dziś do czwartku.
Share
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: "będzie zimno"
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: "będzie zimno"Źródło: Fotolia, Fot: trendobjects
d4cg2rk

IMGW wydał ostrzeżenia dla woj.: mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Będzie zimno, a szczególną ostrożność muszą zachować kierowcy ze względu na "słabe opady marznącego deszczu", czytamy na stronie Instytutu.

W woj. podkarpackim obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia. "Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - podaje na swojej stronie IMGW.

d4cg2rk

Środa na większości obszaru Polski będzie jednak pogodna. W większości regionów przewiduje się liczne przejaśnienia i rozpogodzenia, zwłaszcza na północy i zachodzie kraju.

Z południa zacznie napływać cieplejsza masa powietrza i na termometrach pojawią się dodatnie wartości. Tylko na Pomorzu i północnym wschodzie temperatura wyniesie od -3 do -1 stopnia Celsjusza. 0 stopni odnotują mieszkańcy Warszawy, Bydgoszczy i Szczecina, a na pozostałym obszarze słupki rtęci wskażą 2,3 i 4 stopnie. Najcieplej tego dnia, 5 stopni będzie w Rzeszowie.

Źródło: imgw.pl

d4cg2rk

Podziel się opinią

Share
d4cg2rk
d4cg2rk
Więcej tematów