Trwa ładowanie...

Zielona karta nie dla Polaków

Polacy zostali wyłączeni z amerykańskiej loterii wizowej w roku fiskalnym 2007, rozpoczynającej się 5 października obecnego roku - wynika z komunikatu prasowego opublikowanego przez Departament Stanu USA. Amerykańska loteria wizowa jest przeprowadzana co roku. Udział w
niej mogą brać obywatele państw o niskim wskaźniku imigracji do
USA.

Share
Zielona karta nie dla PolakówŹródło: AFP
d26ea9n

Spośród państw europejskich, które poza Polską zostały wykluczone z loterii są: Wielka Brytania i Rosja.

d26ea9n

Powód wykluczenia z loterii wizowej poszczególnych krajów - jaki podaje Departament Stanu USA - to fakt, że państwa te znajdują się w czołówce krajów o "imigracji opartej na sponsorowaniu rodzinnym lub pracowniczym lub krajów, których obywatele są najczęściej przyjmowani do USA".

W ubiegłorocznej loterii Diversity Visa Lottery 2006 zieloną kartę wygrało 3416 Polaków. Z państw europejskich jedynie Ukraińcy wylosowali więcej wiz imigracyjnych - 5269. Co roku do rozlosowania jest 50 tysięcy wiz imigracyjnych, które uprawniają do legalnego pobytu i pracy w Stanach Zjednoczonych.

Tegoroczna loteria będzie trzecią z kolei, w której zgłoszenia przyjmowane są tylko przez Internet. Z uwagi na znaczne zainteresowanie losowaniem Departament Stanu potroił liczbę serwerów obsługujących Diversity Visa Lottery 2007. Obywatele państw uprawnionych do udziału w loterii mogą zgłaszać swoje dane do 4 grudnia 2005.

Paweł Maciąg

d26ea9n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26ea9n
d26ea9n
Więcej tematów