Zginął syn izraelskiego przeciwnika wojny Dawida Grossmana

Syn izraelskiego intelektualisty, przeciwnika wojny Dawida Grossmana, 20-letni Uri Grossman, zginął w południowym Libanie, gdy jego czołg został trafiony rakietą przeciwpancerną Hezbollahu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zginął syn izraelskiego przeciwnika wojny Dawida Grossmana
(AFP)
WP

Dawid Grossman, pisarz i publicysta, jest jednym z liderów ruchu izraelskich intelektualistów, którzy dwa dni wcześniej wystąpili z protestem przeciwko zakrojonej na wielka skalę interwencji w południowym Libanie i domagali się przerwania ognia.

Argument, według którego izraelska obecność nad rzeką Litani (o 20-30 km od granicy z Izraelem) zapobiegnie wystrzeliwaniu rakiet przeciwko Izraelowi, jest zwykłym oszustwem - oświadczył Dawid Grossman.

Jego syn zginął w czołgu, który uczestniczył w natarciu podczas wielkiej operacji zmierzającej do opanowania brzegu rzeki Litani.

WP

Uri Grossman był jednym z 24 izraelskich żołnierzy, którzy zginęli tego tragicznego dla armii izraelskiej dnia w Libanie.

Łączna liczba ofiar podczas 34-dni inwazji wynosi, według źródeł wojskowych Izraela, co najmniej 110 zabitych żołnierzy.

Polub WP Wiadomości
WP
WP