Trwa ładowanie...
darq4qe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Zginął syn izraelskiego przeciwnika wojny Dawida Grossmana

Syn izraelskiego intelektualisty, przeciwnika wojny Dawida Grossmana, 20-letni Uri Grossman, zginął w południowym Libanie, gdy jego czołg został trafiony rakietą przeciwpancerną Hezbollahu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zginął syn izraelskiego przeciwnika wojny Dawida Grossmana
(AFP)
darq4qe

Dawid Grossman, pisarz i publicysta, jest jednym z liderów ruchu izraelskich intelektualistów, którzy dwa dni wcześniej wystąpili z protestem przeciwko zakrojonej na wielka skalę interwencji w południowym Libanie i domagali się przerwania ognia.

Argument, według którego izraelska obecność nad rzeką Litani (o 20-30 km od granicy z Izraelem) zapobiegnie wystrzeliwaniu rakiet przeciwko Izraelowi, jest zwykłym oszustwem - oświadczył Dawid Grossman.

Jego syn zginął w czołgu, który uczestniczył w natarciu podczas wielkiej operacji zmierzającej do opanowania brzegu rzeki Litani.

Uri Grossman był jednym z 24 izraelskich żołnierzy, którzy zginęli tego tragicznego dla armii izraelskiej dnia w Libanie.

Łączna liczba ofiar podczas 34-dni inwazji wynosi, według źródeł wojskowych Izraela, co najmniej 110 zabitych żołnierzy.

darq4qe

Podziel się opinią

Share

darq4qe

darq4qe
Więcej tematów