Trwa ładowanie...

"Zginął Adamowicz, zginie Tusk". Policja zatrzymała mężczyznę

"Zginął Adamowicz, zginie Tusk i dostanie kulką w łeb" - anonimowy telefon o takiej treści odebrał operator gdańskiego numeru 112. Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawca został już zatrzymany przez policję.

Share
"Zginął Adamowicz, zginie Tusk". Policja zatrzymała mężczyznę
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Bartosz Bańka
d2q5wd6

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 21. Mężczyzna dzwonił na 112 dwukrotnie. Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które zarządza numerem, powiadomiło o sprawie policję i przekazało funkcjonariuszom nagranie rozmowy.

- Policjanci z komendy miejskiej po odebranym zgłoszeniu zabezpieczyli nagranie z zarejestrowaną rozmową telefoniczną. W trakcie czynności funkcjonariusze przesłuchali pracownika Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o przyjęcie zawiadomienia oraz wniosku o ściganie od pokrzywdzonego - tłumaczył "Dziennikowi Bałtyckiemu" asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Zatrzymany w mieszkaniu

O zatrzymaniu podejrzanego poinformowało w środę rano Radio Gdańsk. Ujęto go w jednym z mieszkań na terenie Gdańska. Trwa przeszukanie tego miejsca. Zostaną zabezpieczone telefon i komputer mężczyzny.

d2q5wd6

Prokuratura wstępnie zakwalifikowała zdarzenie jako kierowanie gróźb karalnych. Będzie sprawdzać czy mężczyzna mógł je spełnić.

Na razie nie wiadomo jaki zarzut usłyszy. Śledczy będą chcieli przesłuchać Donalda Tuska jako pokrzywdzonego i przyjąć wniosek o ściganie sprawcy.

Dodatkowa ochrona

Szef Rady Europejskiej przyleciał do Gdańska, by złożyć hołd zamordowanemu Pawłowi Adamowiczowi oraz wziąć udział w marszu milczenia, który przeszedł ulicami starego miasta.

Informacja o poniedziałkowym incydencie została wysłana do Sopotu. - Tam policjanci z komendy sopockiej podejmą czynności w zakresie ochrony pokrzywdzonego - poinformował Chrzanowski. Możliwe, że zostanie ona zwiększona.

d2q5wd6

Nie tylko Tusk

O "nieprzyjemnym incydencie" na uczelni mówiła we wtorek w programie "Tłit" b. prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ujawniła, że również zwróci się do szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego o przydzielenie jej dodatkowej ochrony.

Zobacz także: Hanna Gronkiewicz-Waltz ujawnia: napiszę do Brudzińskiego ws. ochrony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2q5wd6

Podziel się opinią

Share
d2q5wd6
d2q5wd6
Więcej tematów