Trwa ładowanie...
d3y3e2v

Zespół roboczy zbada inwestycje b. prezesa PZU Życie

PZU Życie powołało zespół roboczy, który w drugiej połowie maja ma przedstawić zarządowi rekomendacje w sprawie inwestycji i transakcji dokonanych za prezesury Grzegorza W. - poinformowało we wtorek biuro prasowe PZU Życie SA.

d3y3e2v

Były prezes PZU Życie został aresztowany na początku sierpnia ubiegłego roku. Jest podejrzany o wyrządzenie szkód spółce, którą zarządzał.

Aresztując go sąd argumentował, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż popełnił zarzucane mu czyny i że na wolności będzie próbował mataczyć. Prokuratura prowadzi śledztwo w prawie domniemanych nieprawidłowości w PZU Życie.

Zamieszanie wokół byłych członków zarządu PZU wpływa niekorzystnie na wizerunek firmy - powiedział Radiu Rzeszów prezes PZU S.A. Zdzisław Montkiewicz wizytując na Podkarpaciu podległe mu oddziały PZU. Montkiewicz ubolewa nad tą sytuacją, ale jego zdaniem straty firmy nie były aż tak duże jak donoszą media.

Prokuratura warszawska prowadzi postępowanie przeciwko kilkunastu osobom podejrzanym o działanie na szkodę firmy. Zarzuca się im wyprowadzenie z PZU znacznych kwot pieniędzy dzięki zakupowi nieruchomości o zawyżonej wartości. (PAP/IAR, aka)

d3y3e2v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3y3e2v
Więcej tematów