Trwa ładowanie...

"Zespół ds. zbadania" nie jest od badania? Jacek Świat: my monitorujemy

- Parlamentarny zespół ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej nie zajmuje się wyjaśnianiem przyczyn tej katastrofy - mówi w rozmowie z RMF FM Jacek Świat z PiS. Szef zespołu uważa, że zadaniem posłów, którzy należą do grupy, jest monitorowanie działań prokuratury i podkomisji smoleńskiej. RMF FM przypomina, że zespół ten istnieje od czterech miesięcy, ale nie zebrał się ani razu.

Share
"Zespół ds. zbadania" nie jest od badania? Jacek Świat: my monitorujemy
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Maciej Świerczyński
d1e09bw

Do parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy należy 185 polityków Prawa i Sprawiedliwości, w tym Małgorzata Gosiewska, która przyznaje, że nie jest to dla niej priorytet. - Mam naprawdę ważniejsze sprawy, przepraszam bardzo - mówi Gosiewska pytana przez reportera RMF FM o prace zespołu.

Sam przewodniczący Jacek Świat z jednej strony mówi o nadzorowaniu instytucji publicznych, ale przyznaje, że między zespołem a podkomisją smoleńską nie ma stałego kontaktu. - Nie mam szczegółowej wiedzy bieżącego działania podkomisji - podkreśla Świat.

d1e09bw

Przewodniczący zapowiedział, że posłowie z zespołu będą reagowali na przypadki naruszania dobrego imienia ofiar katastrofy smoleńskiej. Planują też spotkanie z szefem Ministerstwa Obrony Narodowej Antonim Macierewiczem.

To, iż parlamentarny zespół ds. zbadania katastrofy katastrofy smoleńskiej nie zebrał się ani razu, przyznała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM posłanka PiS Elżbieta Kruk. W rozmowie z Marcinem Zaborskim dodała: "Nie widzę potrzeby, żeby zespół parlamentarny ws. Smoleńska działał".

d1e09bw

Podziel się opinią

Share
d1e09bw
d1e09bw
Więcej tematów