Trwa ładowanie...
Jarosław Kaczyński

"Zdradzieckie mordy". Kaczyński nie odwołał się od decyzji komisji

Wiele wskazuje na to, że prezes Prawa i Sprawiedliwości został ukarany upomnieniem. Nie odwołał się od decyzji sejmowej komisji, która zajmowała się wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego o "mordach zdradzieckich" i "kanaliach"

Share
"Zdradzieckie mordy". Kaczyński nie odwołał się od decyzji komisji
Źródło: WP.PL
d1qzbtl

Na stronie internetowej Sejmu zamieszczono zapis przebiegu posiedzenia komisji. Wynika z niego, że Kaczyński został ukarany upomnieniem. Warto przypomnieć, że ta informacja nie była podawana publicznie. Powodem miał być czas przysługujący prezesowi PiS na odwołanie.

28 lutego sejmowa komisja etyki podjęła decyzję ws. wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o słowa z dnia 18 lipca 2017 r., które padły podczas rozpatrywania projektu ustawy o Sądzie Najwyższym. - Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami! - krzyczał prezes PiS. Była to reakcja na słowa Borysa Budki (PO), który z sejmowej mównicy przywołał postać jego brata, Lecha Kaczyńskiego.

Sejmowa komisja etyki ws. prezesa PiS może ujawnić swoją decyzję dopiero po jej uprawomocnieniu czyli po dwóch tygodniach. Taki sam czas przysługiwał Jarosławowi Kaczyńskiemu na odwołanie się od tej decyzji. Jak wynika z informacji PAP ze źródeł zbliżonych do kierownictwa partii, prezes PiS nie skorzystał z tego prawa.

Zobacz także: Ogórek pisze list, Ziemkiewicz idzie do sądu. Ostra reakcja na wystawę w muzeum

Źródło: Interia.pl

d1qzbtl

Podziel się opinią

Share
d1qzbtl
d1qzbtl
Więcej tematów