Trwa ładowanie...
d3891e9

Zdewastowali kaplice różańcowe w Panewnikach. Policja publikuje wizerunek

Śląscy policjanci opublikowali wideo, na którym widać osoby podejrzane o uszkodzenie stacji drogi krzyżowej. Proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości potencjalnych sprawców. Wandale zbezcześcili 5 kaplic, figurki Chrystusa i drzwi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja opublikowała wizerunki potencjalnych sprawców profanacji kapliczek w Panewnikach
Policja opublikowała wizerunki potencjalnych sprawców profanacji kapliczek w Panewnikach (Policja.gov.pl)
d3891e9

Do zdarzenie doszło prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę, na terenie parafii św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach. Nieznani sprawcy zdewastowali stacje drogi krzyżowej poprzez pomazanie kapliczek i drzwi czarną farbą. Na figurce Chrystusa namalowano męskie genitalia, obok umieszczono pentagramy i napisy "ave satan".

Policja opublikowała w środę film, na którym widać osoby, które są podejrzewane o uszkodzenie stacji. Ktokolwiek może pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzn widocznych na nagraniu, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Policjanci dostępni są pod numerem tel. 32 200 2555 lub adresem email: ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl. Mundurowi gwarantują anonimowość.

d3891e9

Zobacz nagranie: Uszkodzili stacje drogi krzyżowej. Policja publikuje wideo

Wandalom za obrazę uczuć religijnych oraz dewastację obiektów o szczególnym znaczeniu dla kultury, grozi 10 lat więzienia. Zniszczeń dokonano na Kalwarii Panewnickiej, która została założona ponad 100 lat temu. Regularnie odbywają się tam nabożeństwa. Teren należy do zakonu franciszkanów.

d3891e9

Zobacz także: W Kościele obowiązywał dekret ukrywający pedofilię. Jan Paweł II długo to tolerował

Źródło: policja.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3891e9

Podziel się opinią

Share

d3891e9

d3891e9
Więcej tematów